ارایه رایگان سامانه یکپارچه سازی نشریات به سازمان ها

 | تاریخ ارسال: 1395/10/27 | 

بسیاری از دانشگاه ها و سازمان های علمی از نشریات علمی متنوعی استفاده می کنند. به این ترتیب اگر فردی بخواهد همه نشریات را جستجو کند یا اطلاعات یکپارچه ای داشته باشد، مجبور است آنها را جداگانه بررسی کند. اما اکنون و با پیشرفت ربات های هوشمند سامانه www.irisweb.ir همه نشریات منظم کشور هر روز بررسی شده و همه مقالات مرتبط در این پایگاه نمایه می شوند. به این ترتیب امکان بررسی و جستجوی یکپارچه مقالات و نیز بررسی مقالات مشابه فراهم شده است. (خدمات بررسی مقالات مشابه به صورت رایگان به نشریات یکتاوبی ارایه شده است، اما سایر شرکت ها و سازمان ها نیز در صورت تمایل می توانند از آن استفاده کنند)

یکی از کاربردهای موثر این سامانه امکان دسترسی به مجموعه نشریات یک سازمان، با الگوی زیر و با نشانی مستقیم می باشد:

irisweb.ir/DOMAIN_WITH_UNDERLINE

برای مثال:

http://irisweb.ir/iums_ac_ir نشریات دانشگاه علوم پزشکی ایران

http://irisweb.ir/tums_ac_ir نشریات دانشگاه علوم پزشکی تهران

اما اکنون این امکان هم فراهم شده است که دانشگاه ها بتوانند با نشانی و لوگو و متن های اختصاصی مجموعه نشریات خود را مشاهده و حتی مدیریت کنند. مثلا می توان نشانی journals.university.ac.ir را به این سرور ارجاع داد تا نشریات زیرمجموعه این سازمان در دسترس قرار گیرند.

نموه پایگاه های متصل به irisweb:

ris.iums.ac.ir

journals.aui.ac.ir

journal.umsha.ac.ir

journal.mubabol.ac.ir

برخی از پایگاه هایی که تا به حال از روش نصب مستقیم سامانه استفاده کرده اند به صورت زیر هستند:

http://ris.iums.ac.ir/

http://js.journals.semnan.ac.ir/

http://journalsresearch.iut.ac.ir/

در حال حاضر و با توسعه امکانات سامانه، همه سازمان ها می توانند فقط با ارجاع نشانی مورد نظر به سرور (با آی پی 185.88.154.223) از این خدمات استفاده کنند و دیگر نیازی به نصب مجدد برنامه روی سرورهای سازمانی نمی باشد. نگهداری، مدیریت و بروزرسانی سامانه و نیز اطلاعات قابل دریافت از منابع اطلاعاتی برخط نیز توسط شرکت انجام خواهد شد.


با توجه به طرح های توسعه  این سامانه (جستجوی بسیار پیشرفته، امکان مدیریت نشریات و دسته بندی موضوعی و بهسازی مقالات،  ارایه آمارهای تحلیلی هوشمند، امکان افزودن سایر اسناد پژوهشی سازمان، ثبت آثار در گوگل اسکالر و سایر نمایه ها به صورت منظم و هوشمند و ...) پیشنهاد می کنیم حتما برای دریافت نشانی اختصاصی خود اقدام کنید.

برای شروع کار این فرم را تکمیل نمایید:

فرم درخواست استفاده از خدمات سامانه اطلاعات پژوهشی ایران


استفاده از خدمات این سامانه در حال حاضر کاملا رایگان می باشد.