تقویت فرآیند ها و اعلام سیاست های جدید کاری شرکت یکتاوب

با توجه به عبور تعداد سایت های فعال از 900 پایگاه مستقل (که برخی از آنها بیش از 50 سایت فرعی یا زیربخش هم دارند) برخی راهکارهای قبلی تقویت شده و نیز برخی تصمیمات جدید برای تسریع امور و ارتقای کیفیت خدمات اتخاذ شده است.


1- خودکار کردن و هوشمندسازی: بسیاری از فرآیندهای تکراری مثل پایش روزانه سایت ها، تهیه گزارش وضعیت پایگاه، راه اندازی پایگاه های جدید، تهیه فایل های پشتیبان و ... تا حد امکان خودکار شده اند تا با دقت و سرعت بیشتری انجام شوند. همچنین بسیاری از مشکلات بانک های اطلاعاتی، کمبود فضای وب و ... در صورت بروز، به صورت هوشمند و خودکار برطرف می گردند.


2- سخت گیری در رعایت نظم و دقت: از آنجا که برخی کارها مثل تبادل ایمیل با کاربران یا پر کردن فرم های درخواست جلسه یا درخواست سامانه نیاز به دخالت افراد دارد، به صورت کامل نمی توان آنها را خودکار کرد. در این نوع کارها ابتدا اطلاعات دریافتی (ایمیل، فرم و ...) با ابزارهای یکتاوبی بررسی شده و اگر اشکالی داشته باشند (مثلا اگر کاربری ایمیل ارسال کند و نشانی سایت یا صفحه مورد نظر برای بررسی در آن درج نشود، یا ایمیلش در سیستم مدیریت مشتریان شرکت ثبت نشده باشد) به کاربر اعلام می شود .
پس لطفا در تهیه و ارسال ایمیل ها و نیز پر کردن فرم ها دقت لازم را به عمل آورید تا به دلیل نقص اطلاعات، بررسی و پاسخگویی با تاخیر مواجه نشود. برای این منظور می توانید مطلب "راهنمایی برای ارتباط اثربخش با واحد پشتیبانی شرکت یکتاوب" را در پایگاه شرکت بررسی کنید.


3- اختصاص وقت بیشتر برای مشتریان فعال و منظم: ما به توسعه و افزایش خدمات متعهدیم. گاهی برخی کاربران به دلیل اصرار بر انجام کار از روش غلط (مثلا ارسال ایمیل های نامرتب و بدون درج نشانی های لازم) وقت زیادی به خود اختصاص می دهند که به دلیل نقص اطلاعات مورد نیاز برای بررسی، به نتیجه خاصی هم منجر نمی شود. ما علیرغم احترام گذاشتن به همه کاربران گرامی و علاقه به همکاری بیشتر، با توجه به حجم زیاد درخواست ها، ترجیح می دهیم بیشتر وقت خود را به کاربرانی اختصاص دهیم که نظم و ترتیب و قواعد شرکت را رعایت می کنند و سایر درخواست ها را فقط در حد رعایت مفاد قرارداد پاسخ دهیم. درخواست های منظم و منطقی در دستور کار شرکت قرار گرفته و پس از انجام در فهرست تغییرات پایگاه نیز اطلاع رسانی می شوند.
به طور طبیعی ما نخواهیم توانست همه درخواست های تغییرات را انجام دهیم و این موضوع (انجام تغییرات پیش بینی نشده) را در قراردادهای شرکت هم قبول نمی کنیم. اما همکاران شرکت همواره با بررسی نیازمندی ها در حال تکمیل و توسعه بخش های برنامه هستند. همچنین تعدادی از درخواست های کاربران که از نظر فنی امکان پذیر بوده و با سیاست های کلی توسعه ای همخوانی دارند به ترتیب انجام می شوند.


4- عدم اصرار به افزایش تعداد مشتریان: ما سعی خواهیم کرد به جای افزایش تعداد مشتریان (یا باقی ماندن مشتریان فعلی به هر قیمتی) بر موضوع افزایش کیفیت خدمات و امکانات نرم افزارها تمرکز کنیم. به عبارتی برای ما مهم این است که مشتریانی که به ما اعتماد کرده اند و در حال استفاده از یکتاوب هستند، از محصول دریافت شده راضی باشند. به همین دلیل برای ورود مشتریان سخت گیری های معمول در مرحله دریافت و بررسی اطلاعات انجام خواهد شد. مشتریانی که به هر دلیلی نخواهند برای تبادل منظم و دقیق اطلاعات همکاری کنند به تدریج از فهرست مشتریان شرکت حذف خواهند شد تا مشتریان با نظم و دقت بیشتر جایگزین آنها شوند و بتوانیم با همکاری ایشان خدمات را تقویت کنیم.


مطلب مرتبط: چرا یکتاوب  |  راهنمایی برای ارتباط اثربخش با واحد پشتیبانی شرکت یکتاوب