چند ابزار سودمند از جی‌میل برای پیشگیری از انجام چندباره‌ی یک کار

AWT IMAGE

جی میل برای افزایش تولید محتوای ایمیل ها و نیز ارسال پست الکترونیک به افراد، امکانات و ابزارهای مفیدی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود.

1. چند پیوست در یک چشم به هم زدن
اگر می‌خواهید چند فایل را از یک پوشه به پیام خود پیوست کنید، پس از کلیک بر دکمه‌ی پیوست فایل (Attach a file)  دکمه‌ی فرمان (Ctrl) را پایین نگه دارید و روی هر فایلی که می‌خواهید به پیام شما پیوست شود، کلیک کنید. شما پیشرفت میله‌های فراگذاری را همگام با فراگذاری هر یک از فایل‌ها خواهید دید.

2. یک نوشته برای چند درخواست
اگر  برای پاسخ دادن به چند پیام باید بارها یک متن یکسان را حروف‌نگاری کنید، دکمه‌ی پاسخ‌های نگه‌داری شده (Canned Responses) را در بخش آزمایشگاه گوگل (settings>labs) فعال کنید. سپس پاسخ خود را برای یک پیام بنویسید و با زدن دکمه‌ی پاسخ‌های نگه‌داری شده، آن را با عنوان  خاص ذخیره کنید.  اکنون برای فرستادن همان پاسخ به درخواست‌های دیگر، دکمه‌ی پاسخ‌های نگه‌داری شده (Canned Responses) را بزنید و یکی از پاسخ‌ها را برگزینید. شما می‌توانید این ابزار را چنان تنظیم کنید که یک متن را به طور خودکار به کاربران مورد نظر بفرستد. برای مثال، متن شما می‌تواند این باشد "پیام شما دریافت شد، به زودی پاسخ می‌دهم."

3. یک قلم برای همه‌ی متن‌ها
برای تعیین قلم متن پیام و اندازه‌ و رنگ آن به صفحه‌ی تنظیم‌ها (settings) بروید و در بخش سبک متن قراردادی (Default text style) ویژگی‌های مورد نظر خود را برای قلم متن تعیین کنید.  بیشتر بدانید ...

4. فرستادن و دریافت پیام از چند نشانی
اگر با چند نشانی پست الکترونیک کار می‌کنید و پیوسته باید آن‌ها را بررسی کنید، می‌توانید جی‌میل را مرکز فرماندهی همه‌ی آن‌ها بسازید. برای دریافت میل از پست الکترونیک دیگر، به صفحه‌ی تنظیم‌ها (settings) بروید و روی دکمه‌ی Accounts and Import کلیک کنید. سپس دکمه‌ی Add POP3 email account را بزنید. اکنون نشانی پست الکترونیک را وارد کنید و در گام دیگر، نام کاربری و گذرواژه‌ی آن پست الکترونیک را در اختیار این ابزار بگذارید.
برای فرستادن میل از نشانی دیگر، دکمه‌ی Send mail as را بزنید و نشانی پست الکترونیک دیگر  را وارد کنید. این ابزار به واژه هنگامی سودمند است که شما یک پایگاه اینترنتی داشته باشید و بخواهید پیام شما را با نشانی اینترنتی آن پایگاه دریافت بکنند. برای مثال، اگر نشانی پست الکترونیک پایگاه  مورد نظر info@jazirehdanesh.com  باشد، شما پیام را با کمک جی‌میل می‌فرستید اما گیرنده گمان می‌کند آن را از  پست الکترونیک جزیره‌ی دانش دریافت کرده است.

5. برگزیدن چند پیام به یک کلیک
اگر می‌خواهید چند پیام را انتخاب کنید، دکمه‌ی Shift را پایین نگه دارید و هم‌زمان نخستین پیام و آخرین پیام مورد نظر را برگزیند. اکنون می‌توانید یک کار را روی همه‌ی آن پیام‌ها انجام دهید.