پرسش‌های متداول


:: سرویس دهنده و نام حوزه پایگاه
# سایت ما در برخی از ساعت روز در دسترس نیست. اما در همین زمان وقتی که سایت را با نرم افزار پروکسی باز می کنم سایت باز می شود. انگار که سرور IP را در طول روز مسدود کرده است.
توجه: اگر شما مدیر پایگاه هستید و به اندازه‌ی کافی از اطلاعات فنی آگاهی ندارید، این راهنما را به کارشناس فناوری اطلاعات سازمان خود نشان دهید.

این مشکل به دلیل مسدون شدن IP شما در سرور نیست. متاسفانه بسیاری از سرویس دهندگان اینترنت در ایران برای برقراری ارتباط از DNS سرور های رایگان استفاده می کنند و یا DNS های موجود را ذخیره می کنند.

دلیل دیگر این مشکل استفاده از سرور های DNS غیر رایگان است برای مثال DNS شرکت سان (4.2.2.4 و 4.2.2.3) که از معروف ترین DNS ها می باشد از سال گذشته ارائه سرویس رایگان خود را محدود کرده است. و پس از ارائه سرویس رایگان برای مدت زمانی کوتاه دیگر اجازه دسترسی را برای شما فراهم نمی کند.

برای رفع این مشکل ابتدا می بایست در قسمت تنظیمات کارت شبکه رفته و از قسمت Peopeties تب General بخش Internet protocol TCP/IP را انتخاب کنید.

اگر در بخش DNS server addresses عدد نوشته شده بود آن را حذف کرده و Obtain DNS server address automatically را انتخاب کنید.

اگر همچنان برای ارتباط با سرور مشکل داشتید می بایست این موضوع را با بخش فنی شرکت سرویس دهنده اینترنت خود مطرح کنید و درخواست کنید تا اطلاعات مربوط به DNS Server آن ISP برای شما ارسال شود.

برای تنظیم DNS جدید دقیقا از روش قبل استفاده کنید. اما این بار تیک کنار Obtain DNS server address automatically را برداشته و اطلاعات جدید را در Use the following DNS server adresses وارد کنید.
1393/8/17 Question Link Show Print Version
پرسش‌های خود را ارسال کنید       کل پرسش های متداول را ببینید