پرسش‌های متداول


:: سرویس دهنده و نام حوزه پایگاه
#

اينترنت ما مشكلي ندارد ولي سايت تحت سرويس يكتاوب را نمي توانيم ببينيم. به نظر ميرسد سايت قطع باشد.


قطع شدن سرورهای يكتاوب و سايت هاي نصب شده روي آن بسيار به ندرت اتفاق مي افتد. براي اطمينان از برپایی سایت مي توانيد از سايت‌هاي ارزيابي كننده سرعت و برپايي سرور مانند www.host-tracker.com استفاده كنيد.
توضیح ضروری: در صورت بروز اشکال در دسترسی به پایگاه خود، ابتدا وضعیت دامنه را بررسی کرده و سپس با کمک سایت www.host-tracker.com برپایی سایت خود را بررسی کنید. اگر هاست تراکر اشکالی گزارش کرد، نتایج یا لینک ثابت مربوطه را برای ما بفرستید. نامه هایی که فقط شامل گزارش عدم دسترسی به سایت باشند بررسی نخواهند شد.


دلایل عدم دسترسی به پایگاه:
1- گاهی دلیل قطع شدن دسترسی، مسدود شدن آی پی شما در فایروال سرور، به دلیل تلاش چندباره برای ورود به بخش های ایمیل یا سی پانل با رمز عبور اشتباه است. برای بررسی این حالت می توانید به یکی از نشانی های www.yektaweb.net/ip.php یا www.yektaweb.org/ip.php یا  www.whatsmyip.org یا گوگل (جستجوی واژه my ip) مراجعه کنید و آی پی خود را برای ما بفرستید.

2- توجه داشته باشید که علت قطع شدن مي تواند منقضي شدن دامنه یا Domain پايگاه باشد. راهنمای ثبت و انتقال و تمدید دامنه برای راه اندازی پایگاه را مطالعه کنید.

3- گاهي به دلايل مختلف در مسير اينترنت شما تا سرور اشكالي پيش مي آيد كه مي تواند به شبكه محلي شما يا شبكه هاي بالادست مربوط باشد.
یکی از روش های بررسی نقطه قطعی در مسیر استفاده از دستور tracert می باشد. برای این کار باید پنجره Command Prompt را باز کرده و این دستور را با نشانی سایت خود را وارد کنید:

tracert yoursite url 

Example: tracert www.yektaweb.com


اگر اشکالی وجود داشته باشد و در مسیر بررسی به پیام خطا برخورد کردید، می توانید آخرین آی پی که دسترسی شما را مسدود می کند را با کمک سایت های whois بررسی کنید تا متوجه شوید مشکل از کجاست. اگر نتوانستید پاسخ های ظاهر شده را بررسی کنید، آنها را به صورت print screen برای ما ارسال کنید.

4- گاهی دسترسی شما به پورت خاصی (مثل پورت های 2095 و 2096 برای webmail و پورت های 2082 و 2083 برای CPanel) در شبکه محلی یا شبکه های بالادست مسدود شده است. در این حالت شما سایت خود را مشاهده می کنید اما نشانی های webmail و cpanel کار نمی کنند. برای رفع اشکال در این حالت با مسئولان شبکه خود تماس بگیرید.

5- در صورتی که دامنه اصلی روی سرور دیگری تنظیم شده و زیردامنه به سرور یکتاوب ارجاع شده باشد، (مثل journal.univ.ac.ir) با توجه به نیاز به سرور DNS برای ارجاع زیردامنه به سرور یکتاوب، هر نوع قطعی در سرور یا اینترنت سازمان می تواند باعث بروز اشکال گردد. این اشکال به همان روش tracert مشخص خواهد شد.


ابزارهای کمکی

گاهی مشکل از Cache شدن DNS ها روی رایانه است. برای خالی کردن این Cache ها دستورات زیر قابل استفاده اند:

window xp, 7 or 8

Go to CMD prompt and:

ipconfig /flushdns

برای تسهیل انجام این کار می توانید فایل اجرایی clean_cache.bat را دریافت کنید و آن را روی رایانه خود اجرا کنید.


1395/3/11 Question Link Show Print Version
پرسش‌های خود را ارسال کنید       کل پرسش های متداول را ببینید