پرسش‌های متداول


:: پرسش های عمومی
# چگونه می شود عکس های داخل سایت و به ویژه عکس های بالای سایت را ویرایش کرد و تغییر داد.
این کار بسیار ساده است و نیازی به دانش طراحی سایت ندارد. شما کافی است عکس جدید را طراحی کنید و با عکس قبلی در داخل سایت تعویض کنید.

برای پیدا کردن نام عکس ابتدا روی آن راست کلیک کنید و سپس open image in new page را انتخاب کنید. اگر این روش در مروگر شما جواب نداد و با راست کلیک کردن روی عکس این لینک فعال نشد و یا وجود نداشت می توانید با راست کلیک روی عکس و انتخاب Properties و سپس مشاهده address URL محل فایل مورد نظر را پیدا کنید. بهتر است برای انجام این مرحله از مروگر Internet Explorer استفاده کنید.

برای مثال از سایت یکتاوب استفاده می کنیم. آدرس عکس بالای سایت http://yektaweb.com/files/site1/index_files/yektaweb_logo.gif است. آدرس عکس های سایت شما هم باید آدرس مشابه ای باشد.

بعد از طراحی بنر جدید، باید به بخش مدیریت سایت وارد شوید و از منوی اصلی مدیریت، روی "مدیریت فایل ها و پوشه ها" کلیک کنید و سپس از منوی که باز می شود "نمایش فایل ها و پوشه ها" را انتخاب کنید.

دقت کنید که شما بصورت پیش فرض در آدرس files/site1 قرار دارید و می بایست فقط فولدر index_files را پیدا کرده و وارد شوید. (اگر سایت شما قالب اختصاصی ندارد معمولا عکس های سایت و عکس های مربوط به بالای صفحات در فولدر site قرار دارند)

باید دقت کنید که بعد از site1 نام پوشه نوشته شده است یا نام فایل، اگر نام پوشه بود که باید ابتدا وارد آن پوشه شوید. (در اینجا index_files یک پوشه است) پس از ورود به پوشه index_files می بایست ابتدا در میان فایل های داخل پوشه فایل yektaweb_logo.gif را پیدا کنید. (دقت کنید که در اینجا از سایت یکتاوب به عنوان نمونه استفاده می کنیم و شما می بایست فایل مورد نظر خود را در سایت جستجو کنید)

اول فایل موجود را حذف کنید و سپس با استفاده از لینک "فراگذاری فایل های جدید" عکس طراحی شده جدید را به سایت اضافه کنید.

شما موفق شدید فایل جدید را با فایل قدیم تعویض کنید.

دقت کنید که نام فایل جدید که در سایت ارسال می کنید حتما باید همنام فایلی باشد که حذف شده است. برای مثال در یکتاوب برای تغییر عکس اصلی سایت می بایست حتما نام فایل که طراحی شده و در سایت اضافه می شود yektaweb_logo.gif باشد تا پس از تغییر فایل در صفحه اول آرم سایت تغییر کند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص تغییر عکس ها می توانید به آدرس زیر مراجعه کند. http://www.yektaweb.com/files/help/psd_template.htm
1388/9/8 Question Link Show Print Version
# چكيده برخي مقالات داراي جملات فارسی و انگليسي مي باشد. زماني كه از داخل برنامه ورد به داخل نرم افزار كپي مي كنيم. جمله داراي بر هم ريختگي مي شود
به هم ریختگی متون بیشتر ناشی از دو علت است
اشکال در متن اصلی (اشتباه تایپیست در نحوه درج مطالب انگلیسی در بین متون فارسی)
عدم استفاده صحیح از ابزار HTML Editor برنامه


یک روش مناسب برای انتقال متن به داخل برنامه کپی کردن متن در یک ویرایش گر ساده است. برای مثال Note Pad این امکان را به شما می دهد که متن خود را بصورت کامل از وجود کد های اضافه خالی کند.

ابتدا متن اصلی را از داخل برنامه ورد یا هر فایلی کپی کنید. پس از برگردان (paste) متن داخل نرم افزار Note Pad این بار مطلب را از داخل NotePad به ویرایش گر پیشرفته یکتاوب کپی کنید. در ویرایش گر پیشرفته می توانید متن را مانند ورد ویرایش و صفحه بندی کنید.

این روش علاوه بر سرعت عمل در انتقال متن از خارج برنامه یکتاوب، کمک می کند که متن منتشر شده در سایت بدون هیچ کد اضافه ای منتشر شود.

1388/9/3 Question Link Show Print Version
# براي ارسال اشكال يا پرسش به يكتاوب كدام روش را توصيه مي كنيد؟
با توجه به امكانات مورد نياز براي ارسال تصوير و لينك هاي برنامه، بهترين و سريع ترين روش، ارسال اشكال يا پرسش از طريق ايميل به yektaweb@gmail.com است. ارسال تصاوير و لينك هاي مربوطه مي تواند تيم پشتيبان را در تسريع پاسخگويي ياري دهد.
1388/8/26 Question Link Show Print Version
# آيا يكتاوب در حوزه هاي كاري غير علمي و غير دانشگاهي نيز فعاليت مي كند؟
خير. يكتاوب تنها در زمينه هايي كه پروژه به نحوي با مسايل علمي و فرهنگي ملي و بين المللي مرتبط هستند فعاليت مي كند.
1388/8/26 Question Link Show Print Version
پرسش‌های خود را ارسال کنید       کل پرسش های متداول را ببینید