پرسش‌های متداول


:: پرسش های عمومی
# چگونه می شود عکس های داخل سایت و به ویژه عکس های بالای سایت را ویرایش کرد و تغییر داد.
این کار بسیار ساده است و نیازی به دانش طراحی سایت ندارد. شما کافی است عکس جدید را طراحی کنید و با عکس قبلی در داخل سایت تعویض کنید.

برای پیدا کردن نام عکس ابتدا روی آن راست کلیک کنید و سپس open image in new page را انتخاب کنید. اگر این روش در مروگر شما جواب نداد و با راست کلیک کردن روی عکس این لینک فعال نشد و یا وجود نداشت می توانید با راست کلیک روی عکس و انتخاب Properties و سپس مشاهده address URL محل فایل مورد نظر را پیدا کنید. بهتر است برای انجام این مرحله از مروگر Internet Explorer استفاده کنید.

برای مثال از سایت یکتاوب استفاده می کنیم. آدرس عکس بالای سایت http://yektaweb.com/files/site1/index_files/yektaweb_logo.gif است. آدرس عکس های سایت شما هم باید آدرس مشابه ای باشد.

بعد از طراحی بنر جدید، باید به بخش مدیریت سایت وارد شوید و از منوی اصلی مدیریت، روی "مدیریت فایل ها و پوشه ها" کلیک کنید و سپس از منوی که باز می شود "نمایش فایل ها و پوشه ها" را انتخاب کنید.

دقت کنید که شما بصورت پیش فرض در آدرس files/site1 قرار دارید و می بایست فقط فولدر index_files را پیدا کرده و وارد شوید. (اگر سایت شما قالب اختصاصی ندارد معمولا عکس های سایت و عکس های مربوط به بالای صفحات در فولدر site قرار دارند)

باید دقت کنید که بعد از site1 نام پوشه نوشته شده است یا نام فایل، اگر نام پوشه بود که باید ابتدا وارد آن پوشه شوید. (در اینجا index_files یک پوشه است) پس از ورود به پوشه index_files می بایست ابتدا در میان فایل های داخل پوشه فایل yektaweb_logo.gif را پیدا کنید. (دقت کنید که در اینجا از سایت یکتاوب به عنوان نمونه استفاده می کنیم و شما می بایست فایل مورد نظر خود را در سایت جستجو کنید)

اول فایل موجود را حذف کنید و سپس با استفاده از لینک "فراگذاری فایل های جدید" عکس طراحی شده جدید را به سایت اضافه کنید.

شما موفق شدید فایل جدید را با فایل قدیم تعویض کنید.

دقت کنید که نام فایل جدید که در سایت ارسال می کنید حتما باید همنام فایلی باشد که حذف شده است. برای مثال در یکتاوب برای تغییر عکس اصلی سایت می بایست حتما نام فایل که طراحی شده و در سایت اضافه می شود yektaweb_logo.gif باشد تا پس از تغییر فایل در صفحه اول آرم سایت تغییر کند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص تغییر عکس ها می توانید به آدرس زیر مراجعه کند. http://www.yektaweb.com/files/help/psd_template.htm
1388/9/8 Question Link Show Print Version
پرسش‌های خود را ارسال کنید       کل پرسش های متداول را ببینید