ارتقای جامع سامانه های یکتاوب - تیرماه 1402

 | تاریخ ارسال: 1402/4/17 | 
ارتقای جامع سامانه های یکتاوب

تیرماه 1402:

با بازنویسی و تغییرات وسیع در برنامه، امکان نصب برنامه یکتاوب روی بسترهای جدید فراهم شد. آخرین فناوری های موجود برای وب سرویس Apache، بانک اطلاعاتی MySQL و برنامه  Php مورد بررسی قرار گرفته و تغییرات لازم برای سازگار کردن برنامه با آنها انجام شده است. به این ترتیب، حداکثر امنیت و کارآیی، توسعه پذیری و سازگاری با نرم افزارهای جدید فراهم گردیده است. برای مثال با توجه به سرعت بالاتر Php 8.2.4 در تست های انجام شده شاهد سرعت بیشتر در اجرای برنامه بودیم.
برای استفاده از بسترهای جدید لازم است حتما از نسخه های بالاتر از 4582 برنامه یکتاوب استفاده شود. برنامه بر روی بستر زیر تست گردیده است:
  + Apache 2.4.56
  + MariaDB 10.4.28
  + PHP 8.2.4
  + OpenSSL 1.1.1p
 با توجه به تغییرات جدی در نسخه ی جدید PHP لازم بود بسیاری از توابع و کلاس ها بازنویسی شوند. همچنین با توجه به تغییر روش php در بخش مقایسه متغیرها، نیاز بود که تمام متغیرهای موجود در برنامه بررسی و در صورت نیاز تصحیح شوند  تا هم با نسخه های قبلی و هم با نسخه های جدید PHP درست کار کنند. به این ترتیب ظرف چند ماه گذشته تقریبا تمام بخش های برنامه تصحیح داشته اند. تلاش کرده ایم همه ی بخش های برنامه بررسی شوند و اشکالی در فرآیندهای اصلی وجود ندارد. اما به دلیل بخش های گسترده ی برنامه و تنوع زیاد در تنظیمات سایت ها و دسترسی افراد، امکان دارد بخش های محدودی از نظر دور مانده باشند. لطفا در صورت وجود هر نوع مشکل مربوطه، نشانی صفحه و نام کاربری و عملکرد کاربر را به صورت تیکت ارسال کنید تا بررسی گردد.

اگر از سیستم عامل های چند سال پیش استفاده می کنید، بهتر است سیستم عامل جدید هم نصب شود. برای این کار می توانید یک سرور جدید تهیه کرده و سیستم عامل زیر را روی آن نصب کنید تا انتقال سایت ها به سرور جدید انجام شود.


نیازهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برنامه یکتاوب + فرم ها + نمونه نامه دسترسی

سیستم عامل پیشنهادی ما برای نصب CentOS 8 می باشد. راهنمای نصب CentOS 8 را می توانید در اینترنت جستجو نمایید.

توجه: با توجه به لزوم تست مجدد همه ی بخش های برنامه، امکان بروزرسانی و تغییر سایت ها تا پایان تیرماه جاری وجود ندارد و فقط تغییرات ضروری انجام می شوند. از صبر و شکیبایی شما کاربران عزیز برای اتمام آزمون های مربوطه سپاسگذاریم.

بروزرسانی:
29 تیر 1402: تمامی بخش ها به دقت بررسی شدند و تغییرات لازم در توابع و کلاس های قدیمی انجام شد. نصب به صورت آزمایشی روی سرور و برای سایت های دمو آغاز گردید.
 

برای ارتقای سرویس ها روی سرورهای سازمانی و تنظیمات مربوطه در سایت ها، بسته به تعداد و حجم سایت ها و نیز روش دسترسی، بین 10 تا 50 میلیون ریال هزینه در نظر گرفته خواهد شد. برای سفارش ارتقا می توانید از طریق تیکت یا ایمیل با ما مکاتبه کنید.
پیوندهای مرتبط: