صفحه اصلی درباره شرکت محصولات و نرم افزارها طرح های توسعه اخبار و رویدادها مقالات علمی صفحات ویژه آموزش و راهنمایی تماس با ما
AWT IMAGE سامانه‌ی داده‌های پژوهشی AWT IMAGE معرفی سامانه‌ی مدیریت پایگاه داده‌های پژوهشی صفحه مناسب چاپ ارسال به دوستان خروجی RSS این بخش
AWT IMAGE

 

  معرفی سامانه‌ی داده‌های پژوهشی

 (گردآوری و یکپارچه‌سازی اطلاعات علمی و پژوهشی)

  سمات: سامانه‌ی مدیریت اطلاعات تحقیقاتی

 


  مدیریت الکترونیک دادههای پژوهشی‌
سامانه‌ی مدیریت الکترونیک داده‌های پژوهشی‌ دارای سه بخش اصلی مدیریت و اطلاع‌رسانی از طریق پایگاه، مدیریت تنظیم و دریافت داده‌ها و نیز بخش انتشار، آمارگیری و جستجوی داده‌ها است. ابزارهای قدرتمند مدیریت محتوا امکان ایجاد و به‌روزرسانی پایگاه داده‌های پژوهشی‌ را فراهم می‌کنند. بخش مدیریت تنظیم و دریافت داده‌ها ابزارهایی برای گردآوری داده‌ها در اختیار مدیر پایگاه و نمایندگان بخش‌های تولیدکننده‌ی اطلاعات در سازمان می‌گذارد و بخش انتشار، آمارگیری و جستجوی داده‌ها امکان دسترسی سریع و موثر به داده‌ها را فراهم می‌کند. بنابراین، همه‌ی مراحل گردآوری، ورود خودکار اطلاعات و بازیابی داده‌ها، به صورت یک فرآیند الکترونیک منظم قابل انجام است.


توانایی‌های سامانه‌ مدیریت دادههای پژوهشی‌
توجه: مشخصات فنی و امکانات برنامه‌ی نرم‌افزاری پایه در مستند مستقلی (سامانه‌ی مدیریت پایگاه وب) معرفی شده است و آنچه در ادامه  می‌آید فقط مشخصات بخش مدیریت الکترونیک داده‌های پژوهشی‌ است.
• تبعیت از سند نظام کددهی به اقلام اصلی علمی و پژوهشی کشور (سمات)
• امکان تعریف انواع اقلام پژوهشی (کتاب‌های تالیف یا ترجمه شده در دانشگاه، نشریات علمی، طرح پژوهشی، کنفرانس‌های علمی، شرح‌حال علمی، پایان‌نامه‌)
• کاهش فرآیند ورود اطلاعات با استفاده مجدد از اطلاعات وارد شده در بخش‌های مختلف نرم‌افزار
• امکان ورود داده‌های علمی و پژوهشی با کمک فرم‌های ورود اطلاعات
• امکان ورود داده‌های علمی و پژوهشی با کمک فایل‌های XML
• امکان تهیه گزارش‌های خروجی از اطلاعات به فرمت XML
• امکان ارسال خودکار اطلاعات به سامانه‌های دیگر بر اساس دسترسی‌های تعریف شده
• امکان دسترسی به اخبار، اطلاعات و منابع موجود در سامانه‌های دیگر بر اساس دسترسی‌های تعریف شده
• توسعه ماژول‌های مورد نیاز برای ایجاد بانک اطلاعاتی اقلام علمی و پژوهشی دانشگاه
• ایجاد خروجی‌های یکپارچه آمار و اطلاعات پژوهشی دانشگاه برای جستجو، مشاهده در وب، چاپ یا دریافت خودکار
• امکان ایجاد ارتباط بین پژوهشگران و اعضای هیات علمی و تبادل اسناد و اطلاعات بین آن‌ها
• توسعه میان‌افزارها یا ایجاد راهکارهای لازم برای دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی موجود (با عقد قراردادهای جانبی)

توجه: نرم‌افزار فوق مبنی بر نرم‌افزار یکتاوب توسعه یافته است و تنها مبحث ورود اطلاعات و ایجاد خروجی (نه فرآیندهای گردش کار) را پشتیبانی می نماید.


توضیح

یکتاوب افزار شرق سعی نموده است با بررسی مداوم استانداردها و نرم افزارهای معتبر دنیا، و نیز با شناخت بسترها و نیازها و روش‌های کاری داخلی، نسبت به به‌سازی و بومی‌سازی فرآیندها و استانداردهای دریافت، داوری و انتشار مقالات و پژوهش‌ها اقدام نماید. در این راستا شرکت یکتاوب با همکاری دانشگاه‌های معتبر کشور (مثل دانشگاه علوم پزشکی تهران) و طی قراردادهایی، کار معرفی و تصویب قوانین و مستندات تبادل داده‌های مقالات و سایر اقلام پژوهشی دانشگاه‌ها و مجلات علمی (خروجی‌های منظم XML) را برای معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(پایگاه system.hbi.ir) و سامانه‌های تبادل داده‌ی مشابه برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (با همکاری پژوهشگاه فناوری اطلاعات ایران یا IRANDOC)  انجام داده است. 

 

AWT IMAGE
تمام حقوق برای شرکت یکتاوب افزار شرق محفوظ است به روز رسانی: ۱۳۹۵/۱۱/۲۷