رایگان شدن خدمات سرورهای اختصاصی تا پایان سال 1393

توجه:
این پیام مخصوص مشتریانی است که از سرورهای اختصاصی استفاده می کنند. اگر سایت شما روی سرور یکتاوب نصب شده است، نیاز به بررسی این پیام ندارد. اگر می خواهید از وضعیت سرور خود آگاه شوید، از بخش مدیریت منوی "ابزارهای کمکی: نمایش آی پی" استفاده کنید.

اطلاعیه رایگان شدن خدمات سرورهای اختصاصی تا پایان سال 1393:
از اخطارهای شرکت یکتاوب مبنی بر تعیین مسئول سرورهای اختصاصی و نیاز به بروزرسانی سرورها حدود یکسال می گذرد. در این مدت تعداد زیادی از مشتریان از خدمات شرکت برای ارتقای سرویس های وب و افزایش امنیت سرور استفاده کرده اند. تعدادی از سازمان ها هم با استفاده از راهنماهای ارسالی برای ارتقا اقدام کرده اند. اما تعداد کمی از دانشگاه ها در این خصوص فعالیتی انجام نداده اند و با مخاطرات امنیتی جدی روبرو هستند.
با توجه به وضعیت مالی برخی دانشگاه ها و نیز نیاز به انجام برخی اقدامات ضروری مثل ارتقا و تنظیم سرور، ارتقای سرویس های وب، تنظیم اسکریپت های تهیه Backup و موارد مشابه، این نوع اقدامات تا پایان سال 1393 به صورت رایگان انجام خواهند یافت. امیدواریم دانشگاه هایی که تاکنون به دلایلی مثل بحث هزینه ها برای ارتقای وضعیت سرور و افزایش امنیت برنامه اقدام نکرده اند از این فرصت استفاده کنند (هر چند هزینه اعلام شده برای این خدمات زیاد نبوده است). چون در سال آینده خدمات جانبی با هزینه مشخص قطعی باز نویسی شده و در قراردادهای پشتیبانی وارد خواهند شد. همچنین احتمال دارد با توجه به مشکلات امنیتی جدی سرورهای قدیمی، خدمات پشتیبانی روی این سرورها متوقف شود.

شرایط استفاده از خدمات رایگان:
1- فقط خدمات غیر حضوری و الکترونیک رایگان هستند و در صورت نیاز به حضور نماینده شرکت در محل کارفرما یا تماس های تلفنی زیاد برای انجام کارها، هزینه ها در نظر گرفته خواهند شد.
2- خدمات رایگان شامل اقدامات ضروری مثل ارتقای سرویس های وب، تنظیم سرویس ها و انتقال سایت ها، تنظیمات تهیه فایل های پشتیبان روی هارد اکسترنال یا FTP و بررسی امنیتی سایت های نصب شده می باشند. در خصوص نصب سیستم عامل و ایجاد دسترسی هم مشاوره و راهنمایی لازم برای نصب توسط کارشناس سازمان انجام خواهد شد.
3- برای شروع کار روی سرورهای اختصاصی، در اولین گام باید فرم زیر تکمیل شده و به صورت فایل ورد از طریق ایمیل رابط سایت برای ما ارسال شود.
راهنمای نگهداری سرور + فرم تعیین مسئول سرور
4- برای دسترسی شرکت به سرور نیاز است بر اساس راهنمای زیر اقدام شود:
اطلاعات مورد نیاز برای دسترسی به سرور سازمانی

امیدواریم با برگزاری دوره آموزش رایگان مدیریت سرورهای لینوکس در اردیبهست ماه سال آینده، از این به بعد در این زمینه مشکلی نداشته باشیم و کارشناسان دانشگاه ها همکاری لازم را انجام دهند.