چگونه سایت بهتری داشته باشیم؟

 | تاریخ ارسال: ۱۳۸۹/۸/۲ | 

AWT IMAGE

داشتن یک پایگاه اینترنتی زیبا و جذاب نیازمند صرف وقت و حوصله است. سعی کنید با رعایت موارد زیر نقش موثر خود را در برپایی یک پایگاه کارآمد تداوم بخشید:

 توصیه‌ها و انجام اصلاحات:

  سعی کنید با رعایت موارد زیر نقش موثر خود را در برپایی یک پایگاه کارآمد تداوم بخشید:

 

  1- برای مطالبی که به عنوان خبر در صفحه اول می‌گذارید، حتما چکیده مطلب را هم وارد نمایید. بهتر است با کمک قالب‌های پیش فرض، تصویر کوچکی نیز برای مطلب اضافه نمایید.

    2- مشخصات کاربری خود را تصحیح کنید. (دکمه مشخصات بالای صفحه قرار دارد.)

    3- تنظیمات کلی پایگاه را انجام دهید و مشخصات واحد سازمانی و عناوین پایگاه را تصحیح نمایید. این اطلاعات در صفحه info.php ظاهر شده و در آینده به عنوان منبع اطلاعاتی واحدهای سازمانی استفاده خواهد شد. سعی نمایید عناوین فارسی و انگلیسی را کامل وارد نمایید.

    4- اندازه و حجم فایل‌های تصویری را قبل از فراگذاری (آپلود) در پایگاه با نرم‌افزارهای مناسب مثل فتوشاپ کاهش دهید.

    5- سعی کنید از تصاویر با رنگهای تند استفاده نکنید و هنگام تعیین رنگ بیشتر از رنگ‌های موجود در صفحه استفاده کنید تا یکنواختی رنگ‌ها حفظ شود.

    6 - عرض تصاویر را به گونه‌ای کاهش دهید که صفحات شما در مانیتور با resolution دارای ابعاد 600*800 نیز صفحات شما کامل دیده شوند.

    هر نوع پرسش یا اشکال خود را از طریق سیستم تبادل پیام یا پست الکترونیک yektaweb AT gmail.com ارسال نمایید. همکاران ما این بخش را به صورت روزانه بررسی کرده و پاسخ لازم را ارسال خواهند نمود.

 

  توضیح ضروری درباره استفاده از تصاویر:

 

  فایل‌های تصویر خود را به صورت JPG (یا Gif ) در سایت فراگذاری نمایید. تصاویر گرفته شده با دوربین یا اسکن شده معمولا ابعاد یا حجم زیادی دارند .یک تصویر خوب برای سایت نباید حجمی بیش از 40 تا 50 کیلو بایت داشته باشد. برای کاهش اندازه و حجم تصاویر بزرگ در فتوشاپ به صورت زیر عمل کنید:

 

  • فتوشاپ را باز کنید
  • تصویر را از منوی file>open باز کنید.
  • تصویر را از منوی image>size و دادن ابعاد جدید (حدود 450 برای عرض مناسب است) کوچک کنید.
  • تصویر را از منوی file>save for web و انتخاب نوع فایل و کیفیت مناسب ( JPG برای تصاویر بزرگ و رنگی مناسب است) و دادن نام انگلیسی ذخیره کنید.

  شما می‌توانید از نرم‌افزارهای ساده تری مانند ACDSee یا حتی Paint ویندوز برای کاهش حجم تصاویر استفاده کنید .

  برای عدم سردرگمی و نیز کمک به جستجوی صحیح تصاویر توسط Google Image Search ، نام فایل‌ها و تصاویر خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که معنی دار باشد.