راهنمای استفاده از خدمات و محصولات یکتاوب

فرایند تحویل پایگاه در شرکت یکتاوب

 

 

مرحله

مسئول

پیوند مرتبط

1- آشنایی با محصولات شرکت

نماینده کارفرما

فرم درخواست پایگاه آزمایشی

2- تکمیل فرم درخواست سامانه

نماینده کارفرما

فرم درخواست سامانه

3- تایید روش و هزینه انجام کار بخش اداری + کارفرما اسناد مالی و نمونه قراردادها
4- راه اندازی و تحویل پایگاه بخش توسعه شرکت
5- آموزش بخش آموزش شرکت فرم درخواست جلسه آموزشی
6- ورود اطلاعات و فعالسازی نماینده کارفرما راهنمای برنامه
7- پشتیبانی و به روزرسانی مستمر بخش توسعه شرکت

مراحل پیوستن به مجموعه یکتاوب

1- آشنایی با محصولات

برای شروع همکاری با شرکت یکتاوب می توانید جدول محصولات شرکت را ببینید و مشخصات، خصوصیات و هزینه های نرم افزار مورد نظر خود را بررسی نمایید. به طور معمول راه‌اندازی یک پایگاه علمی یک بخشی با ثبت Domain، اختصاص فضا و پشتیبانی و آموزش یکساله، سی و پنج تا پنجاه میلیون ریال هزینه خواهد داشت. پشتیبانی نیز با هزینه‌ای حدود بیست درصد قیمت روز نرم افزار، قابل انتخاب خواهد بود. (برای نرم افزارهای پیچیده تر یا پایگاه های سازمانی بزرگ هزینه ها بیشتر خواهند بود. جدول محصولات را ببینید).

کارشناسان ما برای کمک و تسریع در امر بررسی قابلیت های نرم افزارهای موجود اقدام به راه اندازی پایگاه های آزمایشی نموده اند. این پایگاه ها به دو صورت در خدمت شما قرار می گیرد:

1- در صورتیکه فقط تمایل به بررسی و آشنایی با قابلیت های برنامه دارید، برای ورود به بخش مدیریت برنامه و بررسی ابزارهای مدیریت پایگاه از نام کاربری demo2 و demo1 و رمز عبور demo استفاده کنید.

2- در صورتیکه تمایل دارید به صورت واقعی مدیریت پایگاه آزمایشی مورد نظر را انجام دهید، می توانید با تکمیل نمودن فرم درخواست پایگاه آزمایشی و دریافت شناسه و رمز عبور اختصاصی در مدت زمان تعیین شده، مانند یک مدیر پایگاه بطور کاربردی و واقعی پایگاه مورد نظر را مدیریت نموده و با توانایی ها و قابلیت های نرم افزارهای شرکت یکتاوب آشنا شوید.

[فرم درخواست پایگاه آزمایشی]

 2- تکمیل فرم درخواست سامانه

بعد از بررسی و انتخاب محصول مورد نظر می توان برای هر محصول یکبار فرم درخواست را تکمیل نمایید. اطلاعات اصلی پایگاه، اطلاعات فنی، اطلاعات سرور و دامنه و اطلاعات مدیریر پایگاه همگی در فرم درخواست مذکور دریافت خواهند شد. برای پر کردن فرم از نشانی زیر استفاده نمایید:

[ فرم درخواست سامانه ]

3- تایید روش و هزینه های انجام کار

پس از بررسی فرم درخواست سامانه مورد نظر و تایید نهایی اطلاعات از سوی شما برای تسریع امور می توانید تایید روش کار و هزینه ها یا تایید قرارداد مربوطه را به صورت ایمیلی انجام دهید. بعد از تایید قرارداد از طریق ایمیل، سه نسخه چاپی قرارداد یا فاکتور به صورت پستی یا توسط پیک شرکت ارسال خواهد شد.

نکته: نمونه قرارداد ها در بخش "روش خرید" هر سامانه قابل دریافت هستند.

 

4- راه اندازی و تحویل پایگاه

بعد از بررسی اطلاعات دریافتی شما، پایگاه مورد نظر طراحی و پس از تایید پیش طرح گرافیکی توسط شما نصب گردیده و راهنمای کار با برنامه و نام کاربری و رمز عبور مربوطه برای شما ارسال می‌شود. در این مرحله می توانید به کمک راهنمای برنامه به ویژه بخش تنظیم و راه اندازی، کار مدیریت سایت را آغاز نمایید.

دقت کنید: پایگاه با قالب گرافیکی عمومی (که بر اساس نظرات شما از نظر رنگ و طرح سفارشی شده است) تحویل داده می شود. طراحی قالب اختصاصی و بهینه سازی ظاهری پایگاه، بعد از تحویل و به شرط فعال سازی و ورود اطلاعات کافی در پایگاه و بعد از تایید قرارداد بهسایت انجام می گیرد. نمونه هایی از قالب های گرافیکی عمومی را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

AWT IMAGE AWT IMAGE AWT IMAGE

5- آموزش

در صورت نیاز به جلسه آموزش یا رفع اشکال می توانید از نشانی زیر برای ثبت درخواست استفاده نمایید. تا همکاران بخش آموزش شرکت بعد از بررسی فرم با شما تماس بگیرند.

[ فرم درخواست جلسه ]

اگر در حین کار با برنامه با سوال یا اشکالی مواجه شدید، با توجه به لزوم ثبت مکاتبات و پاسخگویی موثر در فرصت مناسب برای بررسی مشکلات و ارایه توضیح مناسب، لطفا اشکالات در برنامه یا پرسش‌های مربوط را به صورت متن فارسی (به صورت فایل ضمیمه) به نشانی ایمیل شرکت ارسال نمایید. لطفا در هنگام ارسال پرسش خود نشانی صفحات یا بخش‌های مورد نظر را نیز ارسال نمایید و توضیحات کافی را برای تسریع در یافتن اشکال و پاسخگویی موثر ارایه دهید.

6- ورود اطلاعات و فعالسازی
بعد از برگزاری دوره آموزش، نماینده کارفرما می تواند تنظیمات لازم را انجام داده و سپس اطلاعات و مطالبی که در نظر دارد از طریق بخش مدیریت در سایت درج نماید.
 

7- پشتیبانی نرم افزار و به روزرسانی

شرکت یکتاوب خدمات ویژه ای برای مشتریان در دوره پشتیبانی در نظر گرفته است. از جمله این خدمات می توان به برگزاری نشست های آموزشی، به روزرسانی مستمر برنامه پایگاه، بررسی روزانه وضعیت پایگاه و تهیه و نگهداری فایل های پشتیبان از سایت های نصب شده روی سرور یکتاوب اشاره کرد. طول دوره پشتیبانی به طور معمول یکسال و قابل تمدید است.

پیوند مرتبط:

همه اسناد اداری، فنی و آموزشی شرکت در نشانی docs.yektaweb.com در دسترس هستند.