چرا از یکتاوب استفاده کنیم؟

برخی از امکانات هوشمند سامانه نشریات یکتاوب

AWT IMAGE

AWT IMAGE

 • اعلام تغییرات نیازمند بررسی مانند تاخیرهای داوری و ویرایش مقاله، دسته بندی امکانات و ساده سازی بخش مدیریت بر اساس میزان استفاده مدیر، مشاوره و پشتیبانی هوشمند (در حال توسعه) در پانل جدید مدیریتی یکتاوب:

AWT IMAGE


افتخارات و ویژگی های یکتاوب

 • همچنین نشریات معتبر زیادی با تجهیز و استفاده از سامانه یکتاوب توانسته اند رتبه های برتر انواع رتبه بندی ها از جمله جشنواره رازی را در سال های اخیر کسب کنند و نیز برای نمایه سازی در پایگاه های ISC، Index Copernicus، DOAJ و... از خروجی های XML برنامه بهره بگیرند.
 • تجربه و تعهد: شرکت یکتاوب طی سال ها فعالیت خود موفق به راه اندازی و پشتیبانی بیش از ۱۰۰۰ پایگاه اینترنتی گردیده است. همچنین انواع مجوزها و رتبه های مورد نیاز کسب و کار (مجوز شورای عالی انفورماتیک، مجوز نظام صنفی رایانه ای و ...) در سایت شرکت در دسترس است.
 • کادر متخصص و حرفه ای: شرکت یکتاوب با دارا بودن بیش از ۱۰ نفر متخصص تمام وقت رسمی و همکاری با طیف وسیعی از کارشناسان، آماده خدمات دهی گسترده در حوزه های مختلف راه اندازی و مدیریت پایگاه های وب می باشد.
 • سهولت و انعطاف پذیری: امکانات برنامه به گونه ای طراحی شده اند که یک فرد آشنا به اینترنت بتواند به سادگی تمام محتویات و تنظیمات پایگاه را بدون نیاز به تماس با شرکت پشتیبان مدیریت نماید.
 • طراحی پایگاه و مدیریت اختصاصی: کارشناسان بخش طراحی و ورود اطلاعات با بررسی نظرات مدیران، وضعیت سازمان و طیف مخاطبان یا مشتریان شما، سازماندهی و مدیریت اطلاعات و صفحات پایگاه را به صورت ویژه انجام می دهند.
 • ابزارها و امکانات ویژه: مجموعه نرم افزارهای یکتاوب علاوه بر ابزارها و امکانات رایجی که در سامانه های تحت وب ارایه می شوند، متناسب با نیازها و مخاطبان هر پایگاه، ابزارها و ماژول های ویژه ای تولید می کند.
 • سرعت بالای تحویل کارها: با استفاده از فرآیندهای تجربه شده و منظم، کلیه امور مرتبط با راه اندازی یا ارتقای پایگاه، تدوین و بارگذاری اطلاعات اولیه، حفظ امنیت پایگاه و آموزش و پشتیبانی توسط متخصصان و کارشناسان شرکت در سریع ترین زمان انجام خواهند شد.
 • استفاده از قدرتمند ترین فناوری ها: با هدف افزایش امنیت و سرعت خدمات دهی، ماشین های سرور، سرویس دهنده وب، زبان برنامه نویسی و بانک اطلاعاتی مورد استفاده یکتاوب، همگی جزو قویترین فناوری های موجود می باشند.
 • امکان تست کامل برنامه قبل از خرید: با استفاده از پایگاه های آزمایشی (demo.yektaweb.com) می توانید قبل از خرید برنامه به آزمایش امکانات بپردازید و سپس در صورت نیاز می توانید با تکمیل فرم مربوطه پایگاه آزمایشی مورد نظر خود را به صورت واقعی تجربه کنید.
 • شفافیت اسناد و اطلاع رسانی دقیق: در یکتاوب کلیه مراحل انجام کار (از دمو تا عقد قرارداد و تحویل کار) روی پایگاه شرکت ارایه شده است. هر نوع اسنادی که لازم است در اختیار مشتری باشد (حتی قراردادها و تخفیف های رسمی) در پایگاه شرکت ارایه شده اند.
 • قیمت و روش یکسان و در ارایه خدمات: با توجه به محاسبه دقیق و درج تمام هزینه ها در پایگاه شرکت، قیمت محصولات و خدمات یکتاوب برای همه مشتریان یکسان است. البته در خصوص روش های پرداخت و تقسیط هزینه ها راهکارهایی برای تسهیل همکاری در نظر گرفته شده است.
 • مشاوره و پاسخگویی سریع و موثر: یکتاوب علاوه بر ارایه آموزش به صورت متون و اسلایدهای برخط، از طریق تلفن و پست الکترونیک هم نیازهای آموزشی و فنی مشتریان را پاسخ می دهد. با توجه به تعداد نسبتا زیاد گزینه های قابل انتخاب به عنوان نرم افزارهای مدیریت پایگاه، پاسخگویی و پشتیبانی همواره به عنوان یک اصل مهم رقابتی در شرکت یکتاوب مطرح است.
 • توسعه سریع: یکتاوب همواره در حال توسعه و افزایش امکانات و قابلیت ها است. این امر به مرور باعث بهره مندی از فناوری ها و روش های جدید تر برای افزایش امنیت، زیبایی و سرعت کار با برنامه می شود. به عنوان مثال در یکسال اخیر نزدیک به ۴۰۰ تغییر در برنامه ایجاد شده است و انواع امکانات مثل رای گیری اینترنتی و ایجاد خروجی های XML جدید به برنامه اضافه شده اند.


با توجه به ارایه فهرست مشتریان و پایگاه های تحت پوشش در پایگاه شرکت، می توانید با بررسی آنها از توانمندی ها و خدمات گسترده یکتاوب اطمینان حاصل فرمایید.

چرا با یکتاوب همکاری نکنیم!

۱- یکتاوب خیلی سخت گیر و منظم است! اگر شما عادت به ارسال ایمیل های دقیق با درج موضوع صحیح و نشانی پایگاه یا صفحه مورد نظر ندارید، یکتاوب به شما پاسخ مناسب نخواهد داد. همچنین بسیاری از کارها باید بر اساس پروتکل و برنامه مشخص و تجربه شده انجام شوند. این سخت گیری ها برای حفظ نظم و انجام سریع و صحیح امور در شرکت یکتاوب جا افتاده اند. به همین دلیل اگر وقت یا حوصله همکاری منظم ندارید به فکر شرکت های دیگر باشید.[ این نمونه را ببینید: راهنمای برقراری ارتباط با شرکت یکتاوب ]

۲- یکتاوب فقط تخفیف های مشخص شده در اسناد را قبول می کند! برخی از مشتریان با توجه به تجربه کار با شرکت های دیگر می خواهند قیمت های یکتاوب را تغییر دهند. اما با توجه به ارزش خدمات و محاسبات انجام شده ما خودمان کمترین هزینه را در نظر گرفته ایم و در نتیجه امکان کاهش هزینه ها وجود ندارد. در برخی موارد این درخواست کاهش هزینه و عدم پذیرش آن از سوی یکتاوب موجب بروز مشکل یا توقف همکاری می شود.

۳- یکتاوب فرآیند های مشخص انجام کار دارد! بسیاری از کارها (مثل دریافت مقاله و داوری آنها) در چهارچوب برنامه مشخصی انجام می شوند که تا حد زیادی و توسط مدیر پایگاه قابل تنظیم هستند. اما اگر می خواهید یک فرآیند کاملا متفاوت و مجزا برای انجام کارها داشته باشید احتمال دارد که با روش یکتاوب مطابقت نداشته باشد. گاهی می توان همخوانی را با تغییرات کوچک ایجاد کرد، اما گاهی این کار نیاز به هزینه و زمان بسیار زیاد خواهد داشت.

همچنین روش های مشخصی برای ثبت درخواست و پیگیری آنها وجود دارد. مثلا در اکثر مواقع کارها و درخواست ها فقط از طریق ایمیل یا سامانه های اعلام شده قابل پیگیری و تداوم هستند.

۴- یکتاوب گیر می دهد! گاهی پیش می آید که شما سایت خود را رها کنید یا اشکالاتی در تنظیمات پایگاه داشته باشید. اگر موضوع خیلی جدی باشد احتمال دارد پس از ارایه راهنمایی ها و اخطارهای مربوطه، یکتاوب خدمات پشتیبانی را متوقف کرده و سایت را از دسترس خارج کند تا آسیبی به سایر سایت ها یا کاربران همان سایت وارد نشود.

۵- یکتاوب عجله نمی کند! گاهی برخی کاربران برای انجام سریع امور یا تغییرات در برنامه عجله دارند. ما در شرکت یکتاوب معتقدیم کارهای عجله ای به نحو مناسبی انجام نمی شوند و نتیجه مفیدی ندارند. به همین خاطر همه کارها را در آرامش و با صرف وقت کافی انجام می دهیم. البته تا جای ممکن همکاری می کنیم. مثلا در قراردادها تاریخ تحویل پایگاه ها ۳ روز بعد از دریافت و تایید اطلاعات است. اما معمولا کمتر از یک روز پایگاه ها را طراحی کرده و تحویل می دهیم.
دقت کنید: در شرکت یکتاوب، عدم ارایه اطلاعات کافی و دقیق، پاسخ ندادن به ایمیل های شرکت، یا عجله در انجام امور می تواند باعث تاخیر یا وقفه در انجام کارها شود.

یک توضیح ضروری:
یکتاوب را با شرکت های نرم افزاری دیگر مقایسه نکنید. 
این نکته نه از سر غرور و خودبزرگ بینی است، نه برای توجیه عدم پذیرش مسئولیت. فقط برای آشنا کردن مشتریان با روش کار شرکت است تا بتوانند در هنگام عقد قرارداد تصمیم گیری صحیح و آگاهانه انجام دهند. متاسفانه در اکثر سازمان ها و به ویژه سازمان های بزرگ و وزاتخانه ها روش فعلی کار با موسسات خدماتی مشکلات جدی دارد که منجر به ارتقا نمی شود. ما در روش های کاری شرکت اصل را بر ارتقا و انجام کار صحیح می گذاریم و در هر کاری که برای پیشبرد اهداف علمی صحیح و موثر باشد همکاری می کنیم.


یکتاوب سه تفاوت اساسی با شرکت های دیگر دارد:
۱- در یکتاوب اساس همه کارها مبنی بر همکاری است. ما رابطه کارفرما و مشتری را فقط در قرارداد و مسایل مالی در نظر می گیریم و در انجام کارها خودمان را همکاری کارفرما می دانیم. این امر باعث می شود تنها به منافع مادی خودمان فکر نکنیم و اگر روشی یا کاری برخلاف منافع مشتری ولی به نفع ما باشد آن را انجام ندهیم. مثلا اگر مشتری تماس بگیرد و بخواهد رمز عبور مدیریت سایت را تلفنی بگیرد چون نمی توانیم هویت او را تایید کنیم این کار را انجام نمی دهیم و از مشتری می خواهیم بر اساس روش های منطقی و امن معرفی رابط عمل کند. یا مثلا وقتی مشکلی در سایت وجود داشته باشد و نشانی صفحه خطا یا کد مقاله برای ما ارسال نشود و نتوانیم بررسی کنیم، مشتری هر چقدر هم که بگوید مشکل را برطرف کنید نمی توانیم این کار را انجام دهیم. قاعدتا وقتی این تعریف در کار لحاظ شود دیگر همیشه حق با مشتری نیست!
قصد ما فقط اصلاح فرآیندهای انجام امور است تا کارهای بعدی با سرعت و دقت مناسبی پیگیری شوند. هر چند متاسفانه گاهی نوشتن جمله ای مثل "نامه  شما به دلیل نقص اطلاعات قابل بررسی نیست" یا "ایمیل شما در سیستم مشتریان شرکت ثبت نشده است" باعث ناراحتی برخی مشتریان می شود و حتی از سوی برخی مشتریان کم تحمل تر نشانه بی ادبی تلقی می شود!

۲- یکتاوب گاهی برخی همکاری ها را به دلیل عدم تعامل مناسب کند یا متوقف می کند. ما تصمیم گرفته ایم دوست و همکار دلسوز مشتریان باشیم، نه اینکه هر کاری مشتری از ما بخواهد به خاطر دریافت هزینه و سود بیشتر انجام دهیم. این موضوع اگر چه گاهی سودآوری شرکت را کاهش می دهد، اما از آنجا که در نهایت به نفع مشتری خواهد بود راضی کننده تر است. مثلا اگر مشتری نتواند برای کارهای فنی با شیوه های مرسوم ارتباط الکترونیک و به صورت صحیح با ما ارتباط برقرار کند، امکان توقف همکاری تا آموزش رابط فعلی یا معرفی مدیر جدید وجود خواهد داشت. یا مثلا اگر دانشگاهی مشخصات سرور و نیز رابط سرور سازمانی خود و نیز فرآیند تامین امنیت و تهیه فایل پشتیبان سرور خود را به صورت دقیق به ما اعلام نکند، ما با توجه به اهمیت مساله برخی همکاری ها را متوقف خواهیم کرد. این امر گاهی برای برخی مراکز عجیب است و غیر منطقی است (چون می گویند شما فقط هزینه ها را بگیرید و کارها را پیش ببرید) اما ما با توجه به برخی تجارب تلخ (مثل سوختن هارد سرور بدون امکان بازیابی اطلاعات در یکی از سازمان ها) تاکید داریم که حتما فرآیندها به صورت صحیح و دقیق اجرا شوند.

۳- یکتاوب برنامه توسعه کلی دارد و هر تغییری مد نظر مشتری باشد را نمی پذیرد. تیم توسعه یکتاوب بر اساس مطالعات بر روی سامانه های مشابه و تغییراتی که در دنیای فناوری یا انتشارات علمی اتفاق می افتد، برای هر سال یک مجموعه کارها را در نظر می گیرند و به تدریج انجام می دهند. برخی از تغییرات مد نظر مشتریان هم که با این روند توسعه همخوانی داشته باشند انجام شده و در سایت شرکت گزارش می شوند.
اگر شما به روشی که هر چیزی مد نظرتان است باید توسط شرکت پذیرفته و انجام شود عادت کرده اید، یا باید روش منطقی و جهانی یکتاوب را بپذیرید یا با شرکت های دیگر برای انجام کار مذاکره کنید.


ما با آن دسته از مشتریان که قواعد ارتباط و همکاری را رعایت می کنند، همکاری موثر و صمیمانه ای داریم و به طور متقابل به هم کمک می کنیم تا پیشرفت کنیم.
اما معمولا سازمان هایی که بیش از بندهای قرارداد از ما انتظار داشته باشد، یا نظم یا حوصله در ارجاع امور نداشته باشد، یا عجله بیش از حد داشته باشند، چندان رضایتی از همکاری با ما نخواهند داشت. بیشتر این سازمان ها را سازمان های بزرگ مثل دانشگاه های خیلی بزرگ یا وزارتخانه ها تشکیل می دهند که روال نامنظم انجام امور در سازمان خودشان را به شرکت انتقال می دهند. مثلا چون در تصمیم گیری ها تاخیر دارند و چند روز طول می کشد تا معاون وزیر نامه را ببیند و تایید کند انتظار دارند ما همان لحظه کارها را انجام دهیم تا کار سریع پیش برود و کمبود وقتشان جبران شود. در صورتی که ما کارها را با حوصله و دقت کافی انجام می دهیم و کلا کار عجله ای قبول نمی کنیم.


با توجه به امکانات و خدمات مطلوب یکتاوب، علیرغم عدم تبلیغات، همچنان تعداد استفاده کنندگان از سامانه های یکتاوب در حال افزایش است و تا به حال بیش از ۷۰۰ پایگاه فعال از امکانات یکتاوب استفاده می کنند که نشانی آنها در سایت شرکت درج شده است.


در پایان می توانید برخی از نظرات مشتریان یکتاوب را بررسی کنید:
فریبا هادیان دانشگاه اصفهان، مدیر اجرایی مجلات زیست شناسی گیاهی، پترولوژی و تاکسونومی:
بزرگترین مزیت یکتاوب، دینامیک بودن آن است و زیباترین مزیت آن این که تغییر و افزایش امکانات آن منعکس کننده انعطاف پذیری بالای آن است، در عین آن که بازتاب نظرات کاربران در اقصی نقاط ایران موجب ایده دهی به دیگر کاربران می شود (share in innovation). در پشت این انعطاف پذیری، اهتمام تیم سازنده برای پاسخگویی سریع قابل تحسین و بی نظیر است. از این که همکاری با ما را پذیرفتید، مفتخریم.

قاسم صحرائی دانشگاه لرستان، سردبیر دوفصلنامه ادبیات حماسی:
انسجام در سامانه به این معنا که همه اجزای سامانه به نحو مناسبی با هم در ارتباط است.

هلال هلالیان، انجمن علمی سیستم های سطوح آبگیر باران:
سامانه های خوب با امکانات عالی و به روز، پشتیبانی قوی و رفع اشکال در کمترین زمان، داشتن شماره تلفن مشخص جهت تماس در مواقع اضطراری، داشتن راهنمای خوب و جامع در کلیه بخش های سامانه، بهره گیری از بهترین متخصصان در زمینه طراحی وب

عباس دولانی مسئول وبومتریک و نشریات دانشگاه علوم پزشکی ارومیه:
نرم افزار یکتا وب در بخش مدیریت نشریات با توجه به امکان مدیریت یک مقاله از لحظه سابمیت شدن در مجله تا ارائه نظرات داوران و در نهایت پذیرش و یا عدم پذیرش کاملا سیستماتیک و منظم است. همچنین یکی از مهمترین و شاید برترین امتیازات این نرم افزار نمایه شدن بسیار آسان مقالات آنها در گوگل و گوگل اسکولار است این مزیت باعث افزایش رتبه وبومتریک دانشگاه می شود. با توجه به اینکه نمایه کردن مقالات با یک روش بسیار آسان و درج راهنمای آن در قسمت پنل مدیریت آن است این نرم افزار باعث افزایش رتبه دانشگاه ها در بحث وب می گردد. همچنین جستجوی مقالات بر اساس فیلد های عنوان و نویسنده باعث کاربر پسند شدن نرم افزار از دید مشتریان نهایی می کند. از سوی دیگر تغییرات دلخواه ظاهر نرم افزار بر اساس نیاز و سلایق دانشگاهها یکی از برتریهای این نرم افزار است.

محبوبه آطاهریان، مدیر اجرایی انجمن و مجله اخلاق در علوم و فناوری:
پاسخ دهی سریع به سوالات مدیران سایت و تلاش برای برطرف نمودن اشکالات در کوتاه ترین مدت

سید مصطفی حسینی ذیجود، مسئول ایندکسینگ مجلات علوم پزشکی دانشگاه بقیه الله
نسبت به ojs قابلیت استفاده راحتتری دارد.

مهدی مجلسی: دانشگاه آزاد اسلامی همدان
سامانه مدیریت نشریه یکتاوب جامع و کامل و فرآیند مدیریت دریافت و داوری مقالات را بسیار خوب در اختیار مسئولین سایت قرار می دهد.

علیرضا عمادی، دانشگاه علوم پزشکی سمنان، کارشناس پ‍ژوهشی معاونت:
قابلیت انعطاف پذیری سامانه های شرکت یکتاوب، سیستم گزارش گیری خوب از تمامی داده های موجود درسامانه ها، تیم مجرب و بسیار قوی در امر طراحی و برنامه نویسی

اکرم رنجبر عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان
سرعت زیاد-کارایی بالا- آسان و راحت

میترا صفاری، انستیتو پاستور ایران:
ساده بودن و راحتی در کارکردن با آن - پاسخگویی سریع به سئوالات مدیران پایگاه-

احترام سادات توکلی، دانشگاه علم و صنعت، کارشناس مسئول نشریات:
تعدد ماژول های مدیریتی و امکان تنظیم کلیه دسترسی ها و مطالب و فرایندها

بهنام رفیعی، دانشگاه پیام نور مرکز اراک:
دسترسی سریع و آسان ، عدم اشکال در نمایش اطلاعات مورد نظر ، ساپورت خوب در زمان افزایش بار استفاده از اینترنت.

سید احمد صفوی، انجمن مهندسی دریایی ایران:
از وقتی که با سیستم آشنا شده ام بسیاری از کارهای همایش و مخصوصا مقالات را راحت تر و سریعتر انجام می شود.

آمنه آبیار، مدیر فنی مجله علوم آماری:
متوسط بزرگترین مزیت همکاری با شرکت یکتاوب پشتیبانی دقیق، سریع و ۲۴ ساعته شرکت و به روز رسانی امکانات پایگاه ها است.

وهاب پیرانفر، مدیر پایگاه مجله میکروب شناسی پزشکی ایران:
داشتن بخش نحوه استناد به مقاله برای Citation ، امکان ویرایش فایل ها (خصوصا مقاله نویسندگان) در هر مرحله توسط مدیرپایگاه، پیشتیبانی ۲۴ ساعته واقعی، عدم استفاده از سرویس های ایمیل Gmail و یاهو برای سایت، چون در سیستم ... (نام شرکت رقیب حذف شده است) استفاده از این ایمیل ها عموما باعث نرسیدن ایمیل ها به دست کاربران می شود.

علی رشیدی، مرکز درمان ناباروری حضرت مریم(س) ساری:
یک سیستم مدیریت محتوا بسیار جامع و خوب و کم نظیر که دست مدیران وبسایت را خیلی باز گذاشته و توانایی پیاده سازی تمامی پارامترها از قبیل طراحی قالب اختصاصی و سئو و مدیریت جامع مطالب و صفحات.

سید محمد مهدی میرزاامینی‎، انجمن علمی فرش ایران:
پیش از هر چیز تبریک میگم به تیم یکتاوب که انصافا خوب کار کرده است. با دیدن ظاهر جدید که انشاالله ادامه هم خواهد داشت خیلی خیلی به توان و دانش تیم یکتاوب در زمینه های مختلف ایمان آوردم. در مقایسه با سامانه های خارجی که با هزینه های چند برابر خریداری و استفاده می کنیم، بسیار قوی تر است و پشتیبانی بهتری هم دارد.

خلیل شکوریان، رییس اتحادیه انجمن های ریاضی ایران:
حدود یک سال است با راه اندازی وب گاه کنفرانس های آموزش ریاضی ایران در ارتباط هستم، یکتاوب واقعا خوب عمل کرده است. اطلاع رسانی، سرعت زیاد، پشتیبانی، کارایی و پاسخ گویی مسئولین شرکت قابل تقدیر است.

توجه: این نظرات در بهمن ماه ۱۳۹۳ در فرم های نظرسنجی شرکت دریافت شده و با رضایت افراد منتشر شده اند. البته این مشتریان و سایر کاربران پیشنهادها و نظراتی هم برای ارتقا برنامه ها و امکانات پیشنهاد داده اند که در دست بررسی هستند.

در صورتی که صلاح می دانید جلسه بررسی امکانات برنامه و مقایسه با سایر سامانه ها در دانشگاه یا سازمان شما برگزار شود، لطفا به ما اطلاع دهید. با ما همراه باشید. چون ما همچنان به یکتایی می اندیشیم!

مطالب مرتبط: آشنایی با توانمندی های شرکت یکتاوب  |  اطلاعات و اخبار مهم برای پیشگیری از سوء استفاده برخی شرکت ها