تغییر سرویس دهنده وب شرکت یکتاوب و درخواست بررسی داده ها

برای بالابردن ضریب امنیت و افزایش سرعت پایگاه‌های پشتیبانی شده در یکتاوب، سرور یکتاوب ارتقا یافت. انتقال همه‌ی پایگاه‌ها به سرور جدید در تعطیلات نوروز انجام شد تا به دلیل پایین بودن ترافیک آن‌ها، با اختلال روبه‌رو نشوند.

سرور جدید یکتاوب یک سرور 4 پردازنده‌ یا 8GB حافظه و از سرور پیشین سریع‌تر است. مشکل کاربرانی که پیش از تعطیلات نوروز و آغاز سال جدید با اشکال DNS روبه‌رو بودند نیز برطرف شد و همه‌ی پایگاه‌ها بدون نیاز به تغییر DNS قابل دسترسی است.

شایان ذکر است اطلاعات موجود در سرور پیشین تا 15 روز دیگر نگهداری می‌شوند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، امکان بازیابی اطلاعات فراهم باشد. از این رو خواهشمند است اطلاعات خود شامل بانک‌های اطلاعاتی، ایمیل، مقاله‌ها و ... را بررسی کنید و در صورتی که مشکلی در انتقال داده‌ها وجود دارد، سریع تر اطلاع دهید.

توجه: در صورتی که پایگاه جدید خود را مشاهده نمی کنید، احتمال دارد این مشکل به علت تنظیمات DNS رایانه شما یا سرویس دهنده اینترنت شما باشد. برای پاک کردن DNS قدیمی از روی کامپیوتر شخصی خود باید از دستور Ipconfig استفاده کنید. برای اجرای این دستور از منوی start کامپیوتر خود گزینه RUN را انتخاب کنید و سپس در کادر مربوطه CMD را بنویسید. با فشار دادن Enter یک پنجره سیاه رنگ باز می شود. در این‌جا باید دستور Ipconfig /flushdns را تایپ کنید. اگر همه‌ی مراحل را درست انجام داده باشید پیغام windows Ip configuration در خط اول نوشته می‌شود و در ادامه پیغام successfully flush the DNS resolver cache را می‌بینید. هم اکنون شما همه‌ی اطلاعات موجود در cache رایانه خود را حذف کرده اید.