صفحه اصلی درباره شرکت محصولات و نرم افزارها طرح های توسعه اخبار و رویدادها مقالات علمی صفحات ویژه آموزش و راهنمایی تماس با ما
AWT IMAGE رخدادهای مرتبط AWT IMAGE از نظر امنیت: آخرین نسخه همیشه بهترین نیست! صفحه مناسب چاپ ارسال به دوستان خروجی RSS این بخش
AWT IMAGE
امروزه برخی سازمان ها همیشه به ارتقای سرویس های وب به آخرین نسخه اصرار دارند. موضوع امنیت و نگهداری سرور موضوع پیچیده و چند جانبه ای است که یکی از بحث های آن بحث نسخه های برنامه ها است. اما مسایل مهمتری مثل پایش مداوم رخداد ها و حملات نیز باید مد نظر قرار گیرند.
تیم فنی شرکت یکتاوب انواع و اقسام پایش ها (از کنترل سرعت و فضای وب و cpu و تعداد ایمیل های برگشت خورده، تا تعداد اتصالات و سعی در نفوذ و ...) را روی سرورهای شرکت به صورت لحظه ای (با کمک سامانه های ایمیل و پیامک) رصد کرده و واکنش مناسب را به نفوذگران نشان می دهد.
مشکل اساسی این است که برخی سازمان ها بدون بررسی کافی فقط به جدید تر بودن نسخه توجه می کنند و بقیه مسایل مهم را در نظر نمی گیرند. به مثالهای زیر دقت کنید:
در برخی از سرورهای مشتریان شرکت از این فناوری ها استفاده شده است:
Apache/2.4.7 (Unix) OpenSSL/1.0.1e PHP/5.4.22 mod_perl/2.0.8-dev Perl/v5.16.3
 

فهرست باگهای نسخه PHP این نسخه:
آخرین نسخه های PHP باگهای خطرناکتر و بیشتری دارند:
به ستون score دقت کنید.
 
باگ های php قبلی چندان مهم نیستند و اکثر باگ DOS هستند که همیشه وجود داشته اند و دارند. از نظر ما این نسخه امنیت لازم را دارد (هر چند هیچ سیستمی همیشه امنیت 100 درصد ندارد و در اصل باید فایروال ها امنیت را تضمین کنند. در غیر این صورت با حملات DOS اکثر سیستم ها آسیب پذیرند)

 
وضعیت آپاچی این مجموعه هم مناسب است:
در صورتی که آخرین نسخه آپاچی اشکالات امنیتی بیشتر و خطرناکتری دارد:
وضعیت Openssl موجود که فقط باگهای DOS دارد:
وضعیت openssl جدید هم بهتر نیست:
https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-217/product_id-383/version_id-191043/Openssl-Openssl-1.0.2f.html
هر چند بیشتر کاربران از ssl و Perl استفاده ای نمی کنند
 

در کل می توان گفت سامانه های آزمایش و ایمن شده، مجموعه امنیتی قابل قبول تری نسبت به سیستم های جدید تر دارند و همیشه آخرین نسخه بهتر نیست. اما تیم فنی یکتاوب در بازه های زمانی منظم، بررسی های لازم را انجام داده و مجموعه های امن و قابل قبول جدیدتری پیشنهاد می کند.


اسناد و مقالات مرتبط:

پیشنهادهایی برای افزایش امنیت پایگاه های وب، برای مدیران سازمان ها

راهنمای نگهداری سرور + فرم تعیین مسئول سرور

AWT IMAGE
تمام حقوق برای شرکت یکتاوب افزار شرق محفوظ است به روز رسانی: ۱۳۹۵/۱۱/۲۷