پرسش‌های متداول


:: سرویس دهنده و نام حوزه پایگاه
# سرعت سايت خيلی كند است و كاربران برای مشاهده صفحات و ارسال فايل با مشكل مواجه مي‌شوند. علت چيست؟

سرعت سرور معمولا خوب است. در موارد نادری به خاطر كندي اينترنت و گاهي به خاطر گرفتن نسخه پشتيبان یا حملات نفوذگران و اعمال محدودیت ممكن است با افت موقت سرعت مواجه شويد. براي بررسي دليل كندي دو عامل زير را بررسي كنيد:

1- سرعت گزارش شده توسط سايت‌هاي ارزيابي كننده مانند www.host-tracker.com

2- مدت زمان درج شده در پايين صفحات سايت :

Created in : 0 .43643 seconds by …

در صورتي كه طبق اين دو عدد سرعت پايين بود لطفا به ما اطلاع دهيد تا بررسي بيشتري صورت گيرد.

توجه:

اگر سرعت در host-tracker مطلوب گزارش می شد و سرعت دسترسی شما به سایر سایت ها مناسب بود، احتمال دارد در مسیر دسترسی شما به سرور اختلالی وجود داشته باشد (مثلا به علت فییللترینگ مخابرات کشور).
 سایر عوامل کندی سایت:
گاهی داده های سایت بسیار زیاد هستند. دراین حالت امکان مشاهده کندتر برخی صفحات وجود دارد. مثلا اگر تعداد مقالات سایت بیش از 10 هزار مقاله باشد، طبیعی است که در مشاهده برخی صفحات مروبط به مقالات با تاخیر مواجه شوید. برای افزایش سرعت در این حالت می توانید از سرورهای اختصاصی استفاده کند تا منابع بیشتری از سرور در اختیار داشته باشید.
گاهی دلیل کندی اعمال محدودیت از طرف فایروال است. در سرورهای یکتاوب فایروال همه ی اعمال کاربران را رصد می کند و اگر متوجه ارتباط مشکوکی شود دسترسی را محدود می کند. مثلا اگر چند بار رمز ایمیل یا cpanel را اشتباه وارد کنید امکان دارد با پیام انسداد مواجه شوید. در این حالت باید پیام کامل انسداد را به همراه آی پی خود برای شرکت ارسال کنید تا بررسی شود.
یا اگر یک صفحه یا فایل را به دفعات و به صورت متوالی دانلود کنید امکان دارد با محدودیت فایروال مواجه شوید. گاهی این ابزار مقابله با DoS به دانلود متوالی صفحات یا فایل های مشابه هم حساس می شود. برای جلوگیری از رخداد این اتفاق باید با آرامش بیشتری با سایت کار کنید و از مشاهده و دانلود حجمی و پی در پی صفحات و فایل ها پرهیز کنید. در صورتی که با این حالت مواجه شدید (معمولا به همراه پیام خطای 400) می توانید نشانی صفحه مورد نظر و آی پی و نام کاربری خود را برای بررسی ارسال کنید (ترجیحا به صورت تیکت). آی پی خود را می توانید با جستجوی my ip در گوگل به دست آورید.
1400/1/21 Question Link Show Print Version
پرسش‌های خود را ارسال کنید       کل پرسش های متداول را ببینید