توضیح ضروری در خصوص مشکلات دسترسی به برخی سایت ها

 | تاریخ ارسال: 1397/3/15 | 
  • با توجه به مشکلات دسترسی به خدمات SSL Provider ها مثل Let's Encrypt دسترسی برای تایید گواهی SSL این سایت ها به خصوص در مرورگر FireFox با اشکال همراه شده است. این مشکل مختص سرورهای یکتاوب نیست و سایت های زیادی با این مشکل مواجه هستند. (در اصل این مشکل مربوط به سایت نیست. مربوط به بررسی های مرورگرها است که منجر به عدم دسترسی به سایت می شود. با تنظیماتی در سایت یا مروگر می توان این بررسی را کنسل کرد و مستقیم به سایت متصل شد)

  • برای رفع این اشکال مجبور شدیم صورت مساله را پاک کنیم و خدمات SSL را برای تمام سایت های روی سرورهای اصلی شرکت غیر فعال کردیم. همچنین تنظیماتی انجام دادیم که نشانی های https به http ارجاع شوند.

  • اگر این مشکلات برطرف نشوند در صورت نیاز به ssl برای سایت خود می توانید سفارش خرید ssl بدهید. همچنین اگر قبلا برای سایت خود Certificate تهیه و نصب کرده اید لطفا مجددا آن را تنظیم کرده و سپس اطلاع دهید تا تنظیمات ارجاع به http از سایت شما برداشته شود.

  • با توجه به cache شدن ریدایرکت قبلی و نیز استفاده برخی کاربران از نسخه HTTPS احتمال گزارش قطعی و کندی وجود دارد که می توانید کاربران را راهنمایی کنید cache مرورگر را خالی کرده و از نسخه بدون https سایت شما استفاده کنند. یعنی مثلا به جای https://yektaweb.com نشانی را به صورت http://yektaweb.com وارد کنند.

  • از مشکلاتی که ناخواسته و خارج از دسترس ما پیش آمده است متاسفیم و تلاش می کنیم راه حل بهتری برای ارایه خدمات بهتر و با کیفیت تر پیدا کنیم.

    با توجه به این مشکل و نیز مشکلات دیگری که از قبل و به دلیل تغییرات در اینترنت کشور پیش آمده بود، برخی پروژه ها با کندی و تاخیر همراه شده اند که تلاش خواهیم کرد تا آخر خردادماه وضعیت را به روال سابق برگردانیم.

    اشکال فوق با خرید نسخه غیر رایگان SSL برطرف شده است. پایگاه هایی که نیاز به SSL دارند می توانند از طریق شرکت برتینا خرید را انجام دهند.