افزایش آمار بازدید کنندگان و رتبه پایگاه وب ( SEO )

 | تاریخ ارسال: 1396/4/8 | 
بالا بودن رتبه پایگاه و پیدا شدن آن در صفحه اول جستجوی گوگل برای صاحب هر پایگاه وبی مهم است. اما خدماتی که در این زمینه تحت عنوان SEO ارایه می شوند چقدر اهمیت دارند؟
یکی از ابزارهای مهمی که در زمینه SEO و بالا رفتن رتبه روی آن تاکید می شود سایت alexa.com است. سایت الکسا بر اساس تولباری که برخی کاربران نصب کرده اند آمار بازدید ارایه می کند و به همین دلیل آمار بازدید های آن واقعی نیست. اما به دلیل عدم وجود راهکاری برای دانستن تعداد دقیق بازدیدکنندگان برای پایگاه های مختلف و نیز ارایه برخی اطلاعات و تجزیه و تحلیل ها برای وضعیت مخاطبان و افزایش و کاهش آنها، اهمیت پیدا کرده است. یکی از نقاط منفی تکیه بر آمار بازدید پایگاه ها این است که براحتی می توانید با پرداخت چند میلیون تومان رتبه سایت خود را دستکاری کنید و در ایران هم پایگاه هایی برای این کار راه اندازی شده اند که مثلا با دریافت 6 میلیون تومان هزینه 9 میلیون بازدید کننده ایرانی و 600 هزار بازدید ورودی گوگل و چند هزار back link ایرانی و خارجی برای سایت شما فراهم می کنند!
این امر در کوتاه مدت می تواند موجب افزایش رتبه سایت شود. اما اگر خدمات واقعی در سایت عرضه نشود، تاثیری در حفظ مخاطبان نخواهد داشت. معمولا سفارش دهندگان این نوع خدمات بعد از مدتی با توجه به اثرگذاری کم این کار را رها می کنند و به همین دلیل هم هست که لیست بالای صفحه جستجوی گوگل مدام در حال تغییر می باشد.
 
 
به هر حال روش هایی برای استفاده رایگان از آلکسا در اینترنت معرفی شده اند:
https://alexarank.io/results.php?url=yektaweb.com
http://smallseotools.com/alexa-rank-checker
http://www.seomastering.com/alexa-rank-checker.php
http://www.generateit.net/seo-tools/alexa-rank

 
همچنین برخی شرکت ها همچنان موضوع Google PageRank را مطرح می کنند، در حالی که طبق اسناد گوگل این معیار رتبه بندی سالها است که دیگر وجود ندارد!

https://www.seroundtable.com/google-toolbar-pagerank-dead-21755.html

Google has been killing off PageRank in the toolbar for years and years. In 2007, Google asked webmasters for feedback on removing PageRank and then in 2009, Google removed showing PageRank like data in Webmaster Tools (Search Console). But in 2013, Matt Cutts told us Google probably will never kill off PageRank in the toolbar. Well, Matt is no longer there and it was done.

Then in 2012, Google stopped updating external PageRank by accident updated PR in December 2013. Since then Google told us time and time again that Google will never update PageRank in the toolbar again.

The good thing, most webmaster forums I am reading are like "whatever" and "no big deal" and "who cares" and "why is this news." That is an excellent reaction, the reaction Google wants to hear. And this move will solidify all of that going forward.

The funny thing, when I reported it yesterday, some people didn't believe me. Google has confirmed it in real life if you do not believe me.

Update: As of April 14, 2016 - no PageRank scrolls from the Toolbar work anymore.


طبق تجربه ما، به جای تکیه بر اقدامات شبیه تقلب برای افزایش بازدید، بهتر است خدمات و محتوای مناسب تولید کنید و آنها را با استانداردهای فنی مورد تایید موتورهای جستجو در پایگاه ارایه کنید. انجام این امر به طور خودکار باعث افزایش پیوند و مخاطب برای پایگاه شما شده و رتبه سایت را بالا می برد.


کلیدواژه ها: pagerank | آمار | بازدید | گوگل | آلکسا | رتبه | رنک |