ارایه فهرست مقالات مشابه توسط نرم‌افزار هوشمند یکتاوب

 | تاریخ ارسال: 1395/6/22 | 

یکتاوب مفتخر است که برای اولین بار و به عنوان تنها نرم‌افزار هوشمند مدیریت نشریات، از امکان "بررسی و نمایش مقالات مشابه" برای مقالات فارسی رونمایی کند. تمام کاربران گرانقدر یکتاوب از این پس در صفحه پرونده مقاله می‌توانند از این خدمت ارزنده بهره‌مند شوند.

AWT IMAGE 

یکی از دغدغه‌های همیشگی نشریات، آگاهی دقیق از احتمال انتشار قبلی مقالات دریافت‌شده از نویسندگان است. در حال حاضر، تنها راه اطمینان از این موضوع اعتماد به نویسندگان و همچنین جستجوهای عمومی در فضای وب است. نرم‌افزار هوشمند یکتاوب با دسترسی به‌روز و آنلاین به کلیه سامانه‌های مدیریت نشریات کشور که از الگوهای حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای برای ارایه خدمات خود بهره می‌برند، امکان بررسی بلادرنگ عناوین مقالات منتشرشده در کلیه نشریات کشور و نمایش آن در پرونده هر مقاله را فراهم کرده است. بدین ترتیب، با استفاده از نرم‌افزار هوشمند یکتاوب، امکان انتشار مقالات عیناً مشابهی که قبلاً در نشریات علمی- پژوهشی کشور منتشر شده‌اند به حداقل می‌رسد.

  • این سامانه در حال حاضر فقط عنوان و کلیدواژه مقالات را بررسی می کند و در آینده چکیده و متن کامل نیز به آن اضافه خواهند شد.
  • این امکان برای مقالاتی که در نشریات دیگر در حال بررسی هستند و هنوز منتشر نشده‌اند نیز در حال گسترش است که بدین ترتیب از بررسی یک مقاله در چند مجله به طور همزمان جلوگیری می‌کند.