آغاز نصب قالب های گرافیکی پیشرفته برای نشریات

همزمان با اول مهر، نصب قالب های گرافیکی پیشرفته بر روی سایت های نشریات آغاز شد. چند نمونه برای تست نهایی، رفع اشکالات جزیی و بررسی توسط کاربران در نشانی زیر نصب گردیده است.
http://www.journalsystem.ir/demo5

نمونه نسخه نصب شده توسط مدیران پایگاه: http://jsdp.rcisp.ac.ir
تفاوت این نسخه ها با نسخه های دمویی که قبلا اعلام شده بودند، این است که کل صفحات فرعی و فرم ها و ... هم برای سازگاری با قالب جدید بازنویسی شده اند. مزیت این کار امکان استفاده از سایت در تمام نمایشگرها است. مثلا کاربران می توانند از طریق موبایل همه کارها (ثبت نام و داوری و ارسال مقاله و ...) را انجام دهند. همچنین امکانات توسعه بسیار مناسبی برای امکان سفارشی شدن قالب برای سایت هافراهم شده است که بعدا اعلام خواهند شد.


لطفا این سایت ها را بررسی کنید و اگر نظر یا پیشنهادی درباره این قالب ها دارید از طریق ایمیل شرکت برای ما ارسال کنید. با دریافت نظرات کاربران چند روز دیگر روش استفاده از این قالب برای همه سایت ها اعلام خواهد شد تا مدیران سایت ها بتوانند خودشان برای تغییر قالب و انجام تنظیمات مربوطه اقدام کنند.


آشنایی با قالب مدرن یکتاوب:
قالب های نوع awt1 و awt2 در ابتدای توسعه برنامه و به صورت عمومی برای همه پایگاه ها طراحی شده بودند. با گذشت زمان و توسعه فناوری های جدید، استفاده از این فناوری ها برای ارتقای ظاهر گرافیکی برنامه ضروری به نظر می رسید. برای تحقق این امر طرح بهسایت آغاز شد و طی چند سال اخیر تعدادی از سایت ها از این طرح استفاده کردند. اما این روش کند و پر هزینه بود و همه سایت ها نتوانستند از آن استفاده کنند.
در نهایت برای افزایش زیبایی و کارآیی همه سایت ها، این نتیجه رسیدیم که قالب های نوع modern01 را به صورت اختصاصی متناسب با هر نوع پایگاه (نشریه، همایش، انجمن و ...) توسعه داده و به صورت رایگان در اختیار همه پایگاه ها قرار دهیم. قالب های جدید با کمک فناوری های جدیدتری توسعه داده شده اند. استفاده از div به جای table سرعت بارگذاری صفحات را افزایش داده و نیز باعث تسهیل استفاده از پایگاه از طریق موبایل و تبلت گردیده اند. در حال حاضر قالب پایگاه نشریات تکمیل شده است و نصب آن آغاز گردیده است. امیدواریم تا پایان سال 1394، قالب اختصاصی را برای تمام سامانه های اصلی شرکت در اختیار مشتریان قرار دهیم.
در طراحی این قالب، حداکثر امکانات تغییر و توسعه توسط کاربر برای اختصاصی سازی مد نظر بوده است. به همین دلیل در برخی بخش ها، کدهای استفاده شده به صورت فایل های txt در دسترس قرار گرفته اند تا به سادگی قابل ویرایش باشند. هر چند این امر در اولین نگاه باعث پیچیدگی کار با قالب می شود، اما با کمی دقت و تمرین مزایای استفاده از فایل های متنی را احساس خواهید کرد. (این روش مشابه مزیت کار با خط فرمان در لینوکس نسبت به محیط گرافیکی در ویندوز است.) همچنین امکان اضافه کردن کدهای جدید به css و java script فراهم شده است.
همچنین فایل های قالب صفحات با کد html قابل ویرایش در دسترس کاربران قرار گرفته اند تا در صورت نیاز قالب اختصاصی خود را فراهم کنند یا قالب های موجود سایت را تغییر دهند.