طراحی نرم افزار همایش

 

کلمات کلیدی:

سامانه مدیریت الکترونیک همایش های علمی ، داوری الکترونیک مقالات ، مدیریت محتوا ، سامانه داوری الکترونیک ، سامانه مدیریت کنفرانس های علمی ، سامانه مدیریت الکترونیک کنفرانس ، امکانات وب سایت همایش ،  کنفرانس و سمینار ، طراحی وب سایت همایش ، کنفرانس و سمینار، نرم افزار مدیریت همایش ، کنفرانس و سمینار،  مدیریت سایت همایش ،  کنفرانس و سمینار ،  پایگاه اطلاع رسانی همایش ،  کنفرانس و سمینار،ساخت وب سایت همایش  ،  کنفرانس و سمینار ،  مدیریت همایش  ،  کنفرانس بین المللی  ،  مدیریت کنفرانس

  


سامانه مدیریت الکترونیک همایش های علمی

سامانه‌ی مدیریت الکترونیک همایش علمی‌ در جهت سازماندهی و مدیریت امور مربوط به همایش ها از مرحله دریافت مقالات تا معرفی مقالات منتخب به صورت الکترونیک و منظم توسعه یافته است. این سامانه دارای سه بخش اصلی اطلاع‌رسانی از طریق پایگاه همایش، مدیریت دریافت و رهگیری مقالات و داوری الکترونیک مقالات است. ابزارهای قدرتمند مدیریت محتوا امکان ایجاد و به‌روز رسانی پایگاه همایش را فراهم می‌کنند. بخش مدیریت مقالات ابزارهایی برای دریافت مقالات و فایل‌های ضمیمه در اختیار کاربران و مدیر پایگاه می‌گذارد و بخش داوری الکترونیک امکان بررسی مقالات بر پایه‌ی روش‌های مرسوم بررسی را فراهم می‌کند.

یکتاوب برای افزایش سرعت جریان اطلاعات میان مدیران و کاربران یک نشریه‌ی علمی یا همایش علمی، سامانه‌ی داوری الکترونیک را راه‌اندازی کرده است.با بررسی فرآیند برگزاری کنفرانس های علمی، در راستای مدیریت اثربخش کنفرانس ها و بهینه سازی زمان، هزینه و کیفیت برگزاری، مجموعه یکتاوب اقدام به طراحی "سامانه مدیریت کنفرانس های علمی" نموده است. مزایای بکارگیری سامانه مدیریت الکترونیک کنفرانس یکتاوب علاوه بر کاهش هزینه های دبیرخانه، افزایش رضایت پژوهشگران، افزایش دقت داوری مقالات و تسریع فرآیند برگزاری کنفرانس در ابعاد مختلف می باشد.

کاربران سایت با ورود به کارتابل می توانند از طریق منو لیست مقالات ارسالی ، مقالات خود را مشاهده و از آخرین وضعیت مقاله خود با خبر شوند .            
وضعیت مقاله/مقالات تنها توسط مدیر سیستم تغییر می کند (وضعیت های ممکن : چکیده دریافت شد - جکیده و اصل مقاله دریافت شد - چکیده در دست بررسی داوران - پذیرش اولیه مقاله - اصل مقاله را مجددا ارسال نمایید - پذیرش نهایی مقاله و...) 
مدیر سایت می تواند وضعیت یک یا گروهی از مقالات را بنا به نظر خود تغییر دهد .            
با وجود اینکه قسمت داوری مقالات کاملا آنلاین است ، اما در نهایت اعلام پذیرش یا عدم پذیرش مقالات کاملا در دست مدیر سایت بوده و وی می تواند با جمع بندی نظر داوران مقاله ای را پذیرش یا رد کند .                                    
کلیه اطلاعات مورد نیاز برگزار کنندگان همایش در هنگام ثبت نام توسط وب سایت از کاربران دریافت می شود ، در این مورد سعی شده با توجه به تجربه همایش های برگزار شده پیشین کلیه اطلاعاتی که احتمالا مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، در هنگام ثبت نام از کاربر دریافت شود . 
کاربر با یکبار ثبت نام در سیستم ، می تواند هر تعداد مقاله که در نظر دارد ، به سیستم ارسال کند و نیاز به ثبت نام مجدد برای ارسال مقاله جدید نیست
سیستم طوری طراحی شده که امکان ثبت نام افراد تکراری را به حد صفر می رساند .
 قسمت ثبت نام طوری برنامه ریزی شده که تا یک تاریخ معین کاربران می توانند در همایش ثبت نام کنند و پس از آن ثبت نام بسته می شود .
در هنگام ثبت نام ، نام کاربری و رمز عبور به ثبت نام کننده داده می شود و وی از این پس می تواند با استفاده از آنها وارد کارتابل خود در سایت شود

وجود اینکه قسمت داوری مقالات کاملا آنلاین است ، اما در نهایت اعلام پذیرش یا عدم پذیرش مقالات کاملا در دست مدیر سایت بوده و وی می تواند با جمع بندی نظر داوران مقاله ای را پذیرش یا رد کند .