سامانه مدیریت انتشارات و فروشگاه الکترونیک کتاب، کالا و خدمات

کلمات کلیدی:

سامانه مدیریت الکترونیک انتشارات‌ و فروشگاه الکترونیک

فروشگاه الکترونیک

مدیریت الکترونیک انتشارات

فروش اینترنتی کالا

فروش اینترنتی کتاب

انتشار آثار چاپی

پرداخت اینترنتی

پرداخت الکترونیک هزینه

ثبت سفارش آنلاین

تجارت الکترونیک

مدیریت فروش

مدیریت سفارش

فروشگاه مجازی

معرفی محصولات

معرفی و فروش کتاب

خدمات فروش اینترنتی

 

 


اسامانه مدیریت انتشارات و فروشگاه الکترونیک کتاب، کالا و خدمات

  سامانه مدیریت الکترونیک انتشارات‌ و فروشگاه الکترونیک دارای امکانات یشرفته برای مدیریت الکترونیک امور دریافت، بررسی و انتشار آثار چاپی می باشد. همچنین امکان مدیریت فروش و مدیریت آثار چاپی، کالا و خدمات به صورت الکترونیک از طریق پایگاه فراهم می باشد. سامانه مدیریت انتشارات و فروشگاه الکترونیک کتاب، کالا و خدمات علاوه بر ایجاد قابلیت فروش و پرداخت اینترنتی، مجموعه انعطاف پذیر و جامعی را با هدف مدیریت مناسب فروشگاه (شامل مدیریت، گزارش‌گیری و طبقه‌بندی کالاها، مدیریت سفارشات و مدیریت مشتریان یا کاربران) و نیز تامین تسهیلات و سادگی مناسب برای خریدار (امکان مرور فهرست‌ها و جستجوی کالای مورد نظر، امکان عضویت و پرداخت الکترونیک هزینه کالا، امکان ثبت سفارش برای خرید پستی) فراهم کرده است. با کمک این سامانه تمام فرایندهای یک سازمان انتشاراتی از اطلاع رسانی و دریافت و بررسی آثار تا معرفی کتاب، کالا و خدمات، فروش، پرداخت، گزارش گیری از کالاهای فروخته شده، گزارش گیری از تراکنش ها و .... به صورت الکترونیک و منظم قابل انجام است.

 مبادلات تجاری بین افراد با یکدیگر، شرکتها با یکدیگر و افراد با شرکتها و دولتها به سرعت از حالت سنتی خود که عمدتا مبتنی بر مبادله بر منبای اسناد و مدارک کاغذی است خارج شده و به سوی انجام مبادلات از طریق بهره گیری از سیستم های مبتنی بر اطلاعات الکترونیکی در حرکت است. تجارت الکترونیکی، به دلیل سرعت، کارایی، کاهش هزینه ها و بهره برداری از فرصتهای زودگذر عرصه جدیدی را در رقابت گشوده است تا آنجا که گفته می‌شود عقب افتادن از این سیر تحول نتیجه‌ای جز منزوی شدن در عرصه اقتصاد آتی نخواهد داشت. امروزه سازمان ها در راستای مدیریت زمان و هزینه اقدام به راه اندازی فروشگاه مجازی و خرید اینترنتی می نمایند، تا با مدیریت اثربخش مزیتهای زیر را کسب نمایند:
با کمک سامانه مدیریت انتشار و فروشگاه الکترونیک میتوان سرویس دهی به مشتریان در تمام ساعت شبانه روز را انجام داد.
با استفاده از نرم افزار فروشگاه الکترونیک امکان عرضه محصولات در محدوده ای وسیع بدون محدودیت وجود دارد.
با سامانه مدیریت انتشارات  عدم محدودیت در تعداد پذیرش مشتریان و ساعات خرید وجود دارد.
با نرم افزار مدیریت فروشگاه کالا و خدمات پیش بینی ابزار تبلیغی مناسب در جهت فروش محصولات وجود دارد.
با سامانه مدیریت فروش مدیریت هزینه و زمان را نیز می توان انجام داد.
 در فروشگاه طراحی شده بر روی اینترنت فروشندگان می توانند کالاها، محصولات و خدمات خود را از از طریق وبگاه سازمان/شرکت عرضه نمایند و خریداران می توانند  محصولات یا خدمات آنها را از جمله نرم افزار، کتاب، قطعات و به طور کلی کالای  مورد نظر خود را انتخاب و در صورت تمایل خریداری نمایند .
یکتاوب علاوه بر ایجاد قابلیت فروش اینترنتی کالاهای دلخواه و پرداخت الکترونیک قیمت کالا، سیستم فروش و پرداخت اینترنتی، مجموعه انعطاف پذیری و جامعی را با هدف  مدیریت مناسب فروشگاه (شامل مدیریت، گزارش‌گیری و طبقه‌بندی کالاها، مدیریت سفارشات و مدیریت مشتریان یا کاربران) و نیز تامین تسهیلات و سادگی مناسب برای خریدار(امکان مرور فهرست‌ها و جستجوی کالای مورد نظر، امکان عضویت و پرداخت الکترونیک هزینه کالا، امکان ثبت سفارش برای خرید پستی) پیش بینی کرده است.
در حال حاضر انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران با بهره گیری از مزیتهای این نرم افزار، گامی موثر در تحقق برنامه های الکترونیکی دانشگاه برداشته است.

خدمات فروش اینترنتی
ارائه خدمت به مشتریان ،برای پیشبرد فروش از عامل مهم به شمار می آید که باید در طراحی فروشگاه های اینترنتی لحاظ شود.براساس مطالعات انجام شده در سیستم های اطلاعات، کیفیت اطلاعات و کیفیت ارتباط با مشتریان ، بر رضایت اطلاعاتی مشتریان تأثیر می گذارد. اطلاعات فراهم شده توسط فروشگاه های اینترنتی به اطلاعات در مورد کالا و اطلاعات در مورد خدمات تقسیم می‌شود . اطلاعات کالا شامل نشانه های کالا، توصیه به مصرف کنندگان و گزارش های ارزیابی است. اطلاعات خدمات که بیشتر فروشگاه های اینترنتی فراهم می کنند، شامل اطلاعات اعضا، نحوه پاسخ به سؤالات جاری، اطلاعات تحویل و سفارش کالا و تبلیغات می شود.
ارزیابی اطلاعاتی فروش
برای ارزیابی اطلاعات کالا و خدمات ، شش ویژه گی مهم وجود دارد ،که شامل ؛ مرتبط بودن، جدید بودن،کافی بودن،خوشایند بودن،سازگار بودن و قابل فهم بودن است. اطلاعات ارائه شده به وسیله فروشگاه های اینترنتی باید جست و جوی کالا و خدمات مشتریان را حمایت کنند. برای ارضای نیازهای اطلاعاتی مشتریان، اطلاعات باید به روز و کافی و درجهت کمک به مشتریان باشد ، تا بتواند در انتخاب، سازگاری ،و معرفی کالا و قیمت موثر باشد و یک پرتال فروش باید در شکل و محتوا ساده و آسان برای درک مشتری باشدواز سوی دیگر لذت، خوشی و بهره مندی از ابعاد مهمی هستند که در شکل گیری گرایش و تمایل رفتاری به سوی یک سایت موثر هستند.
بنابراین خوشایندی و سرزنده بودن یک عامل برجسته در ارائه اطلاعات مبتنی بر اینترنت است .کیفیت ارتباط مصرف کنندگان با سایت فروش، بستگی به طرح ، نوع آن و سهولت در جست و جوی کالا یا اطلاعات آن دارد. باید خاطر نشان کرد که یکی از عوامل ناموفقیت خرید اینترنتی می تواند تحت تاثیرطراحی ضعیف سایت قرار گیرد. بنابراین ضروری است که تأثیر طرحهای متفاوت و امکان جستجوسریع برای مشتریان راکاملا درک کنیم.